Jungheinrich zwycięzcą konkursu German Design Award 2019

Jungheinrich otrzymał nagrodę German Design Award 2019. Producent zdobył złoto w kategorii Przemysł za wózek widłowy wysokiego składowania ETV 216i oraz wyróżnienie za akumulatorowy pojazd unoszący EJE 116.

2019-02-19 14:49:04

Niemcy to jedno z wyjątkowo nowatorskich państw Europy. W 2018 roku uplasowały się na siódmej pozycji w Europejskim Rankingu Innowacyjnościi. A jak podaje globalny raport The World Economic Forum (Światowego Forum Ekonomicznego), kraj znajduje się w czołówce konkurencyjnych gospodarek, zajmując trzecie miejsce za Stanami Zjednoczonymi i Singapuremii. Od dziesięcioleci Niemcy intensywnie pracowały na swoją pozycję, konsekwentnie rozwijając różne gałęzie gospodarki, w tym logistykę. Kraj stał się mekką operacji dystrybucyjnych, a technologiczne rozwiązania rodzimych przedsiębiorstw z tego sektora wzorem do naśladowania - teraz również w dziedzinie projektowania przedmiotów użytecznych. Odzwierciedleniem wskazanego podejścia jest firma Jungheinrich. Producent od lat dostarcza na światowe rynki zaawansowane rozwiązania, a obecnie po raz kolejny otrzymał German Design Award – renomowane wyróżnienie przyznawane za nowatorskie i wybitne produkty oraz projekty z zakresu wzornictwa. W tym roku Jungheinrich otrzymał aż pięć nagród.  

Jesteśmy dumni, że innowacyjne podejście Jungheinrich do projektowania zdobyło aż pięć wyróżnień German Design Award 2019. Nagrody motywują nas do kontynuowania wizjonerskiego myślenia i bycia otwartym na nowe technologie oraz trendy w świecie dizajnu. Dizajn to coś więcej niż wygląd naszych produktów. To oblicze firmy Jungheinrich, kluczowy element naszego sukcesu, wyrażenie funkcjonalności, jakości oraz innowacyjności - podkreśla Michael Niebuhr, dyrektor ds. wzornictwa przemysłowego w Jungheinrich AG.

Wielkim zwycięzcą konkursu został wózek widłowy wysokiego składowania ETV 216i, którego dizajn nagrodzono złotem w kategorii Industry. Sekretem innowacyjnego urządzenia jest zintegrowany akumulator litowo-jonowy, idealnie wkomponowany w konstrukcję pojazdu. Dzięki temu ETV 216i Jungheinrich oferuje szereg zalet pod względem ergonomii.  Przestronne miejsce pracy operatora i lepsza widoczność podnoszą komfort obsługi pojazdu i bezpieczeństwo w magazynie.  

Kolejny laureat kategorii Industry to akumulatorowy wózek unoszący EJE 116 - ekspert  w zakresie ekonomicznego transportu palet na krótkich dystansach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim kompaktowa konstrukcja urządzenia oraz innowacyjny, wielofunkcyjny dyszel. Wyposażono go w zaawansowaną technologię czujników, dzięki której zapewnia niezawodną i ergonomiczną obsługę. 

Jury doceniło także nowy wizerunek producenta nagradzając firmę Jungheinrich w kategorii „Brand Identity” (Identyfikacja marki). Uwagę zwróciła spójna komunikacja marki, widoczna podczas targów LogiMAT 2018. Prezentacja przedsiębiorstwa w trakcie tego wydarzenia otrzymała nagrodę German Design Award w kategorii „Fair and Exhibition” (Targi i wystawy). Wyróżniono również nową sieć Intranet Jungheinrich, która zdobyła uznanie jury z uwagi na koncepcję przyjazną użytkownikowi.  

German Design Awards przyznawana jest przez jury z Niemieckiej Rady Wzornictwa – wiodący autorytet w dziedzinie designu.  Założona została w 1953 r. z inicjatywy niemieckiego rządu jako fundacja, której celem jest promowanie rozwoju wzornictwa - środka do budowy wartości marki, a w szerszym kontekście wspierania rozwoju gospodarki. Członkami fundacji są stowarzyszenia branżowe, instytucje, a także właściciele i osoby zarządzające marką w wielu znanych przedsiębiorstwach. 

(Źródło: Jungheinrich)

ZNAJDŹ NAS: