Georg Utz wspiera Bank Żywności we Wrocławiu

Bank Żywności we Wrocławiu, organizujący pomoc dla osób starszych oraz osób w kwarantannie w całym regionie dolnośląskim, otrzymał wsparcie od firmy Georg Utz z Kątów Wrocławskich w postaci 100 specjalistycznych pojemników do transportowania żywności.

2020-04-09 13:50:10

W sytuacji, kiedy osoba  starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina - nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli Bank Żywności we współpracy z organizacjami pozarządowymi  oraz gminami. 

Posiłki i produkty żywnościowe będą dostarczane przez osoby wyznaczone w danej gminie, we współpracy z wolontariuszami organizacji pozarządowych. Ośrodek pomocy społecznej współpracuje także z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, Strażą Miejską, Policją, Wojskiem Obrony Terytorialnej. Te służby także mogą rozwozić posiłki i produkty żywnościowe dla Ciebie.

Firma Georg Utz juz na początku marca wyszła z propozycją pomocy do instytucji i organizacji z Dolnego Śląska aby wesprzeć walkę z zagrożeniem pandemią. Z oferty mogą skorzystać instytucje z Dolnego Śląska wyznaczone do walki z koronawirusem.

W ramach darowizny zaoferowanej przez firmę Georg Utz znajdują się: pojemniki izotermiczne, skrzyniopalety PALOX, pojemniki RAKO, oraz wózki transportowe – wszystkie specjalistyczne pojemniki firmy Georg Utz mają służyć do transportowania i organizowania żywności.

Palety wykorzystywane w branży spożywczej są przystosowane do kontaktu z żywnością. Można je łatwo i dokładnie czyścić.

W przypadku zużycia lub uszkodzenia palety są poddawane recyklingowi i dzięki temu ponownie wracają do procesu produkcyjnego, nie obciążając środowiska. Rozwiązania Utz są trwałe i wytrzymałe, służą klientom przez wiele lat i nadają się do uniwersalnego zastosowania.

(Źródło: Georg Utz)

 

ZNAJDŹ NAS: