Dwa nowe centra logistyczne Omnipack

Większa wydajność operacji i automatyzacja to zadania, jakie stoją przed nowymi centrami logistycznymi Omnipack. Firma działa w modelu fulfillment, a to znaczy, że oferuje sklepom internetowym kompleksową obsługę operacyjną: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę oraz obsługę zwrotów, oraz technologiczną: integrację z kurierami oraz platformami e-commerce.

2020-02-03 10:46:54

Uruchamiane przez Omnipack centra logistyczne będą zlokalizowane w Nadarzynie pod Warszawą (Segro Logistics Park Warsaw) oraz w Gorzowie Wielkopolskim (Panattoni Park Gorzów). Do tej pory firma dysponowała dwoma magazynami klasy A zlokalizowanymi w okolicach Warszawy o łącznej powierzchni 5,3 tys. mkw. Nowe lokalizacje to zwiększenie powierzchni o 13 tys. mkw. Ulokowanie nowego centrum magazynowego Omnipack w Gorzowie Wielkopolskim, tuż obok niemieckiej granicy, jest elementem szerokiej strategii firmy, dotyczącej obsługi klientów z rynków zachodnich.

Dynamiczny wzrost obsługiwanych wolumenów i wciąż rosnące zainteresowanie naszą usługą, wymuszają zapotrzebowanie na nową przestrzeń operacyjną. Stąd decyzja o otwarciu kolejnych lokalizacji. Magazyny te zostaną zorganizowane w nowym standardzie, uwzględniającym przede wszystkim optymalizację i automatyzację procesów magazynowych komentuje Rafał Szcześniewski, funder & COO Omnipack. 

Lokalizacja magazynu w Gorzowie to część strategii Omnipack na rok 2020, która obejmuje szeroką ekspansję międzynarodową, w szczególności na rynku europejskim. Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to już kolejny projekt dewelopera w województwie lubuskim, będący jednocześnie pierwszym obiektem typu multi-tenant w Gorzowie.  Obiekt składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 69 tys. mkw. Dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów, park jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

Dzięki otwarciu naszego magazynu przy granicy z Niemcami będziemy w stanie zaoferować na tym rynku dostawę w standardzie na następny dzień roboczy i w cenie bardzo zbliżonej do lokalnych stawek krajowych w Niemczech. To ważny element przewagi konkurencyjnej, ułatwiający operowanie na europejskim rynku e-commerce. Wkrótce zamierzamy takie rozwiązania zaproponować również w innych krajach – podkreśla Tomek Kasperski, funder & CEO Omnipack. 

Nowe magazyny Omnipack dadzą zatrudnienie ponad 200 pracownikom – zarówno magazynierom, jak i team leaderom oraz pracownikom administracji. 

(Źródło: Omnipack, C&W)

 

ZNAJDŹ NAS: