Panattoni Europe inwestuje w Tychach

Panattoni Europe wystartowało z budową Panattoni Park Silesia South, położonego w Bieruniu, 7 km od centrum Tychów. Inwestycja osiągnie powierzchnię 73 000 mkw, a jego pierwszym najemcą jest firma Havi Logistics, która zajmie 13 000 mkw.

2019-05-06 13:02:21

Firma Havi Logistics, dostawca usług logistycznych działający w branży FMCG zajmie 13 000 mkw, a powierzchnia ta zostanie dostosowana do jej indywidualnych potrzeb. W ramach strefy magazynowej (ponad 12 000 mkw) wydzielone zostaną chłodnia i przedsionek chłodniczy o powierzchni ponad 2200 mkw, a także w części zautomatyzowana mroźnia o podobnym metrażu. Na potrzeby prowadzanych w niej procesów, połowa pomieszczenia zostanie podwyższona do 11,5 metrów. Część socjalno-biurowa zajmie ok. 800 mkw. Firma Havi związała się z Panattoni Europe 10-letnią umową najmu.

Realizacja Panattoni Park Silesia South ruszy w maju. Pierwszy etap obejmie budowę 35 000 mkw i zakończy się w październiku 2019 r. Tychy, w pobliżu których zlokalizowany zostanie obiekt, mogą pochwalić się wysokimi pozycjami w rankingu „Polskich Miast Przyszłości na lata 2019/2020”. Klasyfikacja przeprowadzona została przez analityków portalu fDi, należącego do brytyjskiego dziennika. Spośród miast o średniej wielkości, Tychy zajęły drugą lokatę w kategorii „potencjał ekonomiczny” oraz trzecie miejsca w kategoriach „komunikacja” i „klasyfikacja całościowa”. 

Województwo Śląskie jest niezwykle ważne dla gospodarki całej Polski - generuje aż 12,4 proc. PKB. dlatego jak : – Lokalizacja parku pod Tychami nie jest przypadkowa. Miasto stale się rozwija i staje się coraz ważniejszym punktem na gospodarczej mapie Śląska oraz całej Polski, a wysokie miejsca w rankingu „Miast Przyszłości” przeprowadzonym przez brytyjski The Financial Times tylko to potwierdzają. Budując park logistyczny w Bieruniu możemy wziąć udział w błyskawicznym rozwoju regionu, a dzięki połączeniu autobusowemu z Tychów oraz 275 miejscom parkingowym lokalizacja zyskuje w oczach potencjalnych pracowników – komentuje Marek Dobrzycki, managing director Panattoni Europe.

Panattoni Park Silesia South to budynek magazynowy klasy A. Inwestycja odpowiada potrzebom klientom z różnych branż i sprawdzi się zarówno w procesach magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Możliwość dostosowania się do najemcy może przyciągnąć m.in. przedstawicieli branży motoryzacyjnej, szeroko rozwiniętej w regionie Tychów. Specyfika parku pozwala również na elastyczne kształtowanie modułów biurowych i magazynowych. Obiekt wyposażony jest w wygodne place manewrowe, bramy „zero” oraz oświetlenie LED. Spełnia także kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM. Samo położenie Panattoni Park Silesia South to doskonała szansa na przyciągnięcie firm o statusie międzynarodowym. Inwestycja znajduje się blisko trzech granic – niemieckiej, czeskiej i słowackiej – oraz trzech lotnisk – w Krakowie, Katowicach i Ostrawie, do których dojazd zajmuje od 20 do 60 minut. Park położony jest zaledwie 5 km od autostrady A1 łączącej południową i północną granicę Polski oraz 2 km od drogi DK44 prowadzącej do Krakowa, co zapewnia sprawny transport samochodowy w obrębie regionu śląskiego, całego kraju oraz południowej Europy.

(Źródło: Panattoni Europe)

ZNAJDŹ NAS: