Rewista – system dla każdego magazynu

Czas stawiania pytań o konieczności zastosowania systemu do elektronicznego zarządzania magazynem mamy już za sobą. Ewolucja metody, w której podstawowymi narzędziami były długopis, zeszyt i znakomita pamięć magazyniera, to plon ostatnich lat. Przyszedł czas na wybór systemu, który spełni nasze oczekiwania. Polecamy Rewistę WMS.

2020-03-11 11:54:59

Dobrze dobrany magazyn pozwala usprawnić przepływ towarów w łańcuchu dostaw, a jego wyposażenie znacząco wpływa na efektywność. Przykładem takiego „szytego na miarę”, a jednocześnie uniwersalnego systemu jest Rewista WMS, stworzona przez zespół ekspertów firmy Aspekt Sp. z o.o.

Podczas ponaddwudziestoletniej obecności na rynku Aspekt zgromadził mnóstwo obserwacji, doświadczeń w zakresie projektowania i wdrażania kompleksowych rozwiązań z zakresu oprogramowania, automatycznej identyfikacji i automatyki przemysłowej. Świadomość powtarzających się problemów oraz szacunek wobec indywidualnych potrzeb każdego klienta stały się kamieniem węgielnym w procesie powstania Rewisty WMS – mówi Marek Kuropieska, prezes zarządu Aspekt Sp. z o.o.

Kompleksowość

System spełnia podstawowe oczekiwania: umożliwia kompleksowe zarządzanie ruchem produktów w magazynie – od przyjęcia towaru, przez przesunięcia magazynowe i kompletację, po wydanie i inwentaryzację. A jego opcje mają wachlarz zastosowań dopasowanych do faktycznych potrzeb zarówno olbrzymich magazynów logistycznych, międzynarodowych centrów dystrybucyjnych, jak i stosunkowo niewielkich zapleczy magazynowych w lokalnych firmach rodzinnych. Kompleksowe narzędzie, jakim jest Rewista, oddane w ręce sprawnego logistyka w krótkim czasie daje wymierne korzyści pod względem zarządzania, co przekłada się na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i wzmocnienie pozycji firmy. Poprzez kompleksową obsługę rozumiemy w tym przypadku zarządzanie wszystkimi operacjami magazynowymi (przyjęcie towaru, przesunięcia magazynowe, wydanie, pakowanie, załadunek, inwentaryzacja), weryfikację ilościową i jakościową produktów, możliwość szybkiego wyszukiwania asortymentu, tworzenie rzeczywistej mapy magazynu i hierarchiczny podział jego struktury, bez względu na liczbę elementów, a także raportowanie, generowanie statystyk i ewidencjonowanie czasu pracy magazynierów.

Funkcjonalność

System zapewnia wymierne korzyści użytkowe, m.in: wzrost wydajności, mniej błędów w operacjach magazynowych, wyższą odporność na rotację kadr i redukcję czasu pracy. Wielojęzyczność na poziomie użytkownika umożliwia łatwe wdrożenie pracowników, którzy nie władają biegle językiem polskim. Rewista WMS współpracuje ze wszystkimi typami urządzeń: drukarkami etykiet i mobilnymi drukarkami etykiet, sieciami WLAN, weryfikatorami, terminalami wózkowymi i mobilnymi/PDA, tabletami i PC-tami przemysłowymi, skanerami kodów kreskowych, wagami, systemami identyfikacji radiowej – RFID, – przyrządami do komunikacji głosowej. Rozbudowana funkcjonalność i rozwiązania „szyte na miarę” umożliwiają zaprogramowanie funkcji właściwych do sprawnego działania konkretnego magazynu, ma też możliwość integracji z zewnętrznymi systemami np. firm kurierskich. Ta technologia skraca czas wykonania zlecenia, usprawnia proces obsługi klienta, podnosi jej jakość, redukując koszty.

Przy doborze partnerów biznesowych uwagę zwraca się na korzystne warunki finansowe, lecz w równej mierze na sposób, w jaki usługa jest wykonywana. Często przeważającym argumentem są szybkość, przejrzystość i zrozumienie procedur, czyli pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Co więcej, zaproponowane przez nas narzędzie nie tylko profesjonalnie wpisuje się w bieżące potrzeby, ale jest także otwarte na ciągły rozwój i modyfikację. O zaletach tego systemu można powiedzieć wiele, jednak aby zyskać 100-proc. pewność, że np. nie jest trudny w obsłudze, przed podjęciem decyzji o zakupie prezentujemy przyszłemu nabywcy jego możliwości – mówi Marek Kuropieska.

(Źródło: Aspekt Sp. z.o.o.)

 

ZNAJDŹ NAS: