Który region w Polsce wiedzie prym na rynku magazynowym?

Od kilku lat rynek nieruchomości logistycznych w Polsce rozwija się dość równomiernie, choć poszczególne regiony cechują się okresami dynamiczniejszego wzrostu. Eksperci międzynarodowej firmy doradczej Savills sprawdzili, które obszary wyróżniają się obecnie najbardziej.

2020-06-23 14:06:49

Warszawa pozostaje największym rynkiem magazynowym w Polsce z zasobami na poziomie 4,4 mln mkw. mówi Ewa Ciołek, konsultant z firmy Savills, odpowiedzialna za region Warszawy i okolic.

Polska Centralna, ze względu na swoje położenie, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najemców i pod względem podaży i popytu walczy o drugie miejsce z Górnym Śląskiem – dodaje Aneta Kaszowicz-Pająk, Savills.

Górny Śląsk od pięciu lat utrzymuje się w pierwszej trójce, przyciągając m.in. przemysł ciężki i branżę motoryzacyjną - twierdzi Michał Kulig, Savills.


Blisko połowa nowych inwestycji, które oddano do użytku w pierwszym kwartale 2020 r. powstała we Wrocławiu. Na zachodzie Polski ten region rośnie obecnie znacznie szybciej, niż dużo dojrzalszy rynek poznański mówi Michał Śniadała, Savills.

Dynamicznie rozwija się również Trójmiasto, gdzie w pierwszym kwartale powstało najwięcej nowej powierzchni w historii tego regionu – dodaje Kamil Szymański, Savills.


Aktualne informacje o wszystkich rynkach magazynowych w Polsce, wraz z bazą dostępnych obiektów i ofertą usług doradczych dla najemców poszukujących powierzchni logistycznej, znaleźć można na, stworzonej przez Savills, stronie warehousemarket.pl.

 

ZNAJDŹ NAS: