Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


Z WIZYTĄ U...

Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems

Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems

5 sierpnia br. w Żabowie pod Szczecinem w ramach Innovation Day by Europa Systems odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems, któremu towarzyszyły prezentacje innowacyjnych produktów stworzonych przez firmę.

Ponad 150 zgromadzonych gości miało okazję przyjrzeć się, gdzie i jak powstają nowoczesne rozwiązania intralogistyczne, a podczas wieczornego spotkania biznesowego na największym żaglowcu świata porozmawiać, jak dzięki nim złapać wiatr w żagle.

TEKST: Magdalena Libiszewska

W nowym Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems będzie pracowało 200 polskich inżynierów. Na ponad 2100 mkw. powierzchni powstawać będą projekty i produkty, które będą rozwiązywać intralogistyczne problemy przedsiębiorstw przynajmniej w całej Europie. Już teraz Europa Systems w swoim ponaddwudziestoletnim doświadczeniu ma na koncie realizacje setek projektów w ponad 35 krajach. Jest zarówno generalnym wykonawcą rozwiązań intralogistyczych – dostarcza kompleksowe linie przenośników, automatyki i systemów składowania dla końcowych klientów, integruje je z istniejącymi systemami, odpowiada za całość inwestycji  – jak i działa jako partner technologiczny dla integratorów automatyki. Firma współpracuje z klientami od branży FMCG, automotive ze szczególnym uwzględnieniem branży oponiarskiej, a kończąc na przemyśle opakowań, drzewnym i stalowym.

W Centrum Badań i Rozwoju obok hali produkcyjnej zlokalizowane będą nowoczesne przestrzenie biurowe, park maszynowy i zaplecze techniczne.

W bardzo krótkim czasie, dzięki zaangażowaniu całego sztabu ludzi, udało się stworzyć przestrzeń, w której  polscy inżynierowie będą na nowo określać polską myśl logistyczną, w której na pewno będziemy kształtować i wyznaczać nowe trendy w intralogistycepowiedział podczas otwarcia Michał Kaźmierczak, CEO Europa Systems.

Jeszcze w tym roku firma wydzieli w strukturach własną komórkę badawczą, która ściśle będzie współpracować z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

W 2014 roku Europa Systems została częścią grupy kapitałowej PAGED SA. 

Dla nas Europa Systems i jej rozwój przez ostatnie lata to pasmo nieustających sukcesów. Otwarcie Centrum Badań i Rozwoju to święto i jest nam niezmiernie miło, że tego dnia możemy celebrować je w tak znakomitym gronie ponad 150 gości z Polski i Europy. Gratuluję firmie i życzę kolejnych sukcesów - dodał Tomasz Modzelewski, prezes PAGED SA.

Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, podczas uroczystości otwarcia centrum podkreślał wagę regionu na logistycznej mapie Polski.

Szczecin i region zachodniopomorski stają się doskonałym zagłębiem logistycznym. Obecność w regionie takich firm jak Europa Systems, Zalando czy Amazon potwierdzają, że nasza przewaga konkurencyjna rośnie każdego dnia - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina.

Efekty pracy inżynierów

Europa Systems po sukcesie rynkowym produktu ES Gear, automatycznego samojezdnego wózka transportowego, zapowiada kolejne premiery. ES Gear w działaniu można było obejrzeć w przestrzeni nowego centrum, a kolejne powstające egzemplarze na hali produkcyjnej, do której firma także zaprosiła swoich gości.

Innovation Day to premierowa prezentacja elementu stacji myjąco-suszącej – robota-myjki, który jest kolejnym nowym produktem Europa Systems. Inspiracją dla jego stworzenia był problem automatycznego mycia i osuszania kontenerów termoizolacyjnych w centrach dystrybucyjnych klienta, dla którego Europa Systems w ramach dotychczasowej współpracy zrealizowała ponad sto systemów do automatycznego transportu i buforowania takich kontenerów. Stworzony został system do mycia i suszenia pustych kontenerów z wykorzystaniem ramienia robota. Od blisko czterech miesięcy funkcjonuje już u klienta, a pierwsze opinie na temat rozwiązania są pozytywne. 

Pracowaliśmy z tym klientem od pomysłu do prototypu ponad 5 lat. W ramach CBiR będziemy rozwijać ten produkt, tworzyć jego drugą generację dla kolejnego klienta z nieco innymi potrzebami - mówił Michał Kaźmierczak.

Tuż przed dostarczeniem do największego zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Luksemurgu kolejnego wieloletniego klienta Europa Systems – firmy Avery Dennison – goście Innovation Day mogli zobaczyć specjalny wózek elektryczny łączący linię produkcyjną z linią pakowania. Wózek transportuje z prędkością 6 m/min do maszyn tnących bele papieru o średnicy do 1,5 m i wadze do 2 t.

Zarówno zwiedzanie zakładu produkcyjnego, jak i same produkty wystawione w przestrzeni nowego Centrum Badań i Rozwoju spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zaproszonych gości i ich licznymi pytaniami, na które odpowiadali pracownicy Europa Systems.

Welcome on Board 

To, że Europa Systems doskonale potrafi połączyć problem klienta ze skutecznym rozwiązaniem szytym na miarę, po wizycie w Żabowie nie budzi wątpliwości. Podobnie ma się sprawa z pomysłem biznesowej integracji pod hasłem Welcome on Board. Zorganizowany przez firmę Deck Party na żaglowcu Sedov podczas finału The Tall Ships Races w Szczecinie kończył pierwszą edycję Innovation Day by Europa Systems, ale także otwierał drzwi do kolejnych kontaktów i pomysłów biznesowych. Skąd pomysł?

Szukaliśmy odpowiedniego wydarzenia o międzynarodowym wymiarze, które swoją rangą wpisywałoby się w charakter „wielkiego biznesu” realizowanego przez Europa Systems. Finał Regat Wielkich Żaglowców, a do tego możliwość zorganizowania niezapomnianego wieczoru dla naszych kontrahentów na pokładzie Sedova – największego żaglowca na świecie, z którego oglądaliśmy i koncert Andrei Bocellego, i pokaz sztucznych ogni – idealnie spełnił nasze oczekiwania. Jestem przekonana, że powitanie naszych gości zarówno w Żabowie na pokładzie Europa Systems, czyli nowego Centrum Badań i Rozwoju, jak i w Szczecinie podczas żeglarskiego wydarzenia będzie jak wiatr w żagle naszej biznesowej współpracy. Takiej współpracy, w której równie ważne są i eksperckość oraz dostarczanie światowej klasy rozwiązań, i partnerstwo, zaufanie - mówi Ilona Miziewicz-Groszczyk, dyrektor marketingu Europa Systems.

A jak wydarzenie oceniają, jego uczestnicy?

Naszą współpracę z Europa Systems zaczęliśmy półtora roku temu od inwestycji w transporter do palet i od tej pory, gdy pojawiają się kolejne pomysły związane z intralogistyką z naszej strony, konsultujemy je i radzimy się inżynierów Europa Systems. Z tej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak samo z możliwości zobaczenia zakładu produkcyjnego i tego, jak powstają konkretne rozwiązania „od kuchni” podczas Innovation Day. Wieczorne Deck Party na żaglowcu pozwoliło w nieformalnej atmosferze porozmawiać o biznesie – było przyjemne i pożyteczne - opowiada Marcin Będlin, menedżer ds. logistyki magazynowej Carlsberg Supply Company Polska.

MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: podkarpackie
Dodano: 2018-12-13
Lokalizacja: małopolskie
Dodano: 2018-12-13
Lokalizacja: cała Polska
Dodano: 2018-12-13