Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


Z WIZYTĄ U...

Quick Service Logistics Polska w Błoniu

Quick Service Logistics Polska w Błoniu

W czerwcu br. firma Quick Service Logistics Polska przeprowadziła się do nowego obiektu w parku magazynowym w Błoniu. Redakcja NM.pl miała okazję zobaczyć co kryje się pod jego dachem. 

TEKST i FOTO: Marek Adamowicz

W lipcu 2014 roku firma QSL Polska rozpoczęła swoją działalność na terenie Polski. Początkowo był to jeden magazyn w Błoniu. W krótkim czasie otworzono drugi obiekt w Sosnowcu. Dodatkowo w trzech kolejnych miastach Polski (Gdańsk, Poznań, Wrocław) funkcjonują magazyny przerzutowe (cross-docki), które pozwalają szybciej prowadzić dostawy do klientów. Obecnie  w firmie pracuje 120 osób, a firmowa flota samochodów składa się z 37 samochodów multitemperaturowych. Z nowego magazynu w Błoniu obsługiwany jest obszar centralnej i północnej Polski. Również klienci zagraniczni z takich krajów jak Litwa, Łotwa, Estonia, Kazachstan czy Czechy, Słowacja Węgry i Rumunia są obsługiwani przez podwarszawski magazyn. 
 
Nowy obiekt QSL Polska w Błoniu jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Otwarty w pierwszej połowie czerwca, ma przestrzeń magazynową o powierzchni prawie 8800 mkw. i podzielony jest na trzy części magazynowe oraz powierzchnię biurowo-socjalną. Oprócz nowoczesnej powierzchni magazynowej, w budynku znajduje się także chłodnia i mroźnia o powierzchni 4000 mkw., niezbędne do przechowywania produktów spożywczych oraz powierzchnia biurowa o powierzchni 450 mkw.
 
Powierzchnię magazynową podzielono na trzy części: magazyn suchy bez kontroli temperatury, chłodnia z przedziałem temperaturowym 1-4 stopni Celsjusza oraz mroźnia z przedziałem -18 - -24 stopni Celsjusza. Dzięki współpracy QSL Polska z projektantem obiektu od początku prac, przy niewielkich nakładach inwestycyjnych, możliwe jest szybkie dostosowanie magazynu np. przystosowanie magazynu suchego do funkcji chłodni.
 
W części magazynowej zainstalowano regały magazynowe firmy Mecalux. Prace instalacyjne prowadzone były przy współpracy z firmą Sinlock, która udzielała pomocy w negocjacjach i projektowaniu i kontroli technologii montażu regałów. Regały w wersji stockowej i bezrolkowej pozwalają na szybsze operacje logistyczne. Nośność półki wynosi 3x1000 kg, przez co są one dostosowane praktycznie do każdej palety będącej w obiegu logistyki żywieniowej.
 
Rampy rozładunkowe w części chłodniczej wyposażono w system DOBO, który pozwala na otwarcie drzwi naczepy samochodu ciężarowego już w środku magazynu. Wszystko dla lepszego zachowania temperatury przewożonych produktów. Zwłaszcza, że zachowanie najwyższych standardów jest priorytetem dla firmy QSL Polska. Dostawcą rozwiązań do ramp rozładunkowych jest firma Hörmann.
 
Nowy magazyn QSL Polska w Błoniu pracuje 24 godziny na dobę przez 6 dni w tygodniu. Zachowanie jednego dnia wolnego od pracy było możliwe dzięki zdyscyplinowaniu terminu dostaw do klienta – w tym czasie prowadzone są prace konserwacyjne. Harmonogram pracy magazynu rozpoczyna się od przyjęć w godzinach 6-14. Równocześnie prowadzone są inne operacje jak doładunki do mniejszych transportów. Zdarza się, że godziny przyjęć wykraczają poza wskazane godziny, aby zachowane zostały najwyższe względy bezpieczeństwa i jakości przewożonych produktów żywnościowych. Po godzinie 14 rozpoczyna się praca komplementacyjna, która opiera się na dokumentach papierowych, które pozwalają na efektywniejsze wykonywanie pracy magazynowej. Drugiego dnia popołudniu rozpoczyna się załadunek towarów, które zostaną przewiezione do mniejszych magazynów przeładunkowych oraz dowożone są produkty świeże wprost od dostawców. Następnie pierwsze samochody ruszają w trasy.
 
Poprzez ten system możliwe jest terminowe dostarczenie powierzonych produktów do klienta z zachowaniem najwyższych norm produktowych oraz bezpieczeństwa dla przewożonych towarów. Klienci QSL Polska wymagają wysokich standardów w przewozach. Flota pojazdów wyposażona jest w liczne systemy, które pozwalają na bieżącą kontrolę m.in. temperatury na naczepie – kierowcy są również wyposażeni w termometry, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze sprawdzanie temperatury przewożonych produktów. Jest to szalenie istotna kwestia w transporcie żywności.
 
Nowy magazyn-chłodnia nie jest jedyną inwestycją QSL Polska w tym roku. Planowane jest również poszerzenie floty samochodów o nowe pojazdy multitemperaturowe. Będą to zarówno małe pojazdy dostawcze, które świetnie sprawdzą się w zatłoczonych centrach miast, jak również samochody wielopaletowe.
 
QSL Polska obsługuje wiodące na rynku sieci restauracji oraz kawiarń – m.in. Starbucks, Burger King, KFC czy Pizza Hut. Nowy magazyn w Błoniu pozwoli na jeszcze lepszą obsługę przy zachowaniu najwyższych standardów.

 

 

 

MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: podkarpackie
Dodano: 2018-12-13
Lokalizacja: małopolskie
Dodano: 2018-12-13
Lokalizacja: cała Polska
Dodano: 2018-12-13