Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Z WIZYTĄ U...

Nowe centrum dystrybucyjne Decathlon

Nowe centrum dystrybucyjne Decathlon
Drugi centralny magazyn w Polsce należący do francuskiej sieci handlowej Decathlon oficjalnie otwarty. 13 kwietnia br. w Łodzi redakcja „Nowoczesnego Magazynu” miała okazję zobaczyć, co kryje się na 32 000 m2 jego powierzchni.
 
TEKST, FOTO: Magdalena Libiszewska
 
Decathlon to zarówno międzynarodowy producent, jak i dystrybutor odzieży oraz sprzętu sportowego. Z 1200 sklepów na całym świecie 46 zlokalizowanych jest w Polsce. Decathlon jest tu obecny od 2001 r. – kiedy otworzono pierwszą placówkę w CH Warszawa-Targówek. W 2012 r. w Gliwicach powstało pierwsze centrum dystrybucyjne firmy o powierzchni 31 700 m2. Niemalże dwukrotny wzrost liczby sklepów stacjonarnych i rosnąca prawie o 100% rok do roku sprzedaż w kanale internetowym sprawiły, że Decathlon zdecydował się na budowę kolejnego obiektu magazynowego. Tym razem wybór padł na wschodnią części Łodzi, dzielnicę Widzew-Olechów, gdzie znajduje się węzeł autostrady A1, a w niewielkiej odległości od obiektu – autostrada A2. Z centrum dystrybucyjnego obsługiwane będą dwadzieścia dwa sklepy w północnej Polsce i Skandynawia, a niebawem również Litwa, Łotwa i Estonia, Słowacja i Czechy. 
 
Wybraliśmy Łódź i to nie jest przypadek. To miasto w centrum Europy i centrum Polski. Jest więc naturalnie najlepszym punktem logistycznym, gdzie działają liderzy usług transportowych oraz e-commerce. Usytuowanie magazynu właśnie w Łodzi pozwoli nam lepiej i szybciej realizować naszą misję udostępniania sportu wszystkim ludziom. Tutaj przenosimy też nasze centrum logistyczne e-commerce. Łódź wybraliśmy także dlatego, że jest to miasto wielu uczelni wyższych. Chcemy z nimi blisko współpracować, korzystając z dobrego przygotowania absolwentówmówił podczas otwarcia obiektu David Derouane, country leader Decathlon w Polsce.
 

 

MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: zagranica
Dodano: 2018-03-23
Lokalizacja: zagranica
Dodano: 2018-03-23
Lokalizacja: pomorskie
Dodano: 2018-03-22