Rusza II edycja Program Top Young 100

Drugiego kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu rozpoczęła się dwudniowa konferencja zamykająca I, a zarazem otwierająca II edycję programu Top Young 100. W gmachu uczelni zebrali się przedstawiciele trzech środowisk: biznesowego, akademickiego oraz studenckiego.

2019-04-11 14:34:46

Pierwszego dnia konferencji inicjator programu Top Young 100, jednocześnie pełniący funkcję prezesa PSML Mariusz Gerałtowski przedstawił główne założenia oraz tematykę projektu „Fit For Future Education Models”. To inicjatywa bazująca na doświadczeniach TY100 i celująca w stworzenie w Polsce klastra edukacyjno - innowacyjnego dla łańcucha dostaw i technologii na wzór Cambridge Cluster. Koordynatorki programu, Monika Głębocka oraz Wiktoria Jagusiak, podsumowały pierwszą oraz przedstawiły plany na drugą edycję programu. 

Podczas konferencji zaprezentowany został nowy projekt, realizowany z PSML - konkurs CloudNine. Konkurs związany jest z tematyką SCM & Industry 4.0. Jego głównym celem jest łączenie potrzeb biznesu ze środowiskiem studenckim oraz oraz start – upami. Dzieli się na trzy kategorie: najlepsza praca dyplomowa, rozwiązanie business case z dziedziny SCM & Inudstry 4.0 oraz pierwszy Hackathon logistyczny w Polsce. Finał odbędzie się w listopadzie br., a rekrutacja studentów oraz partnerów biznesowych wciąż trwa. 

Podczas jednego z paneli dyskusyjnych poruszony został temat Logistyki 4.0. Kajetan Jagłowski z firmy PEKAES opowiedział o wielkich bankach danych, największym pendrivie na świecie oraz ciężarówce do transportu danych. Przedstawiciele ESA logistika oraz WDX mówili o IoT i Blockchain w logistyce oraz projekcie automatyzacji załadowywania przyczep. Podczas konferencji nie zabrakło panelu w całości przeznaczonego dla absolwentów I edycji Top Young 100. Blok „Mój pierwszy kontakt o pracę” umożliwił im konsultację ze złotymi partnerami biznesowymi I edycji projektu: Fiege, DHL, PEKAES oraz ESA logistika. Każdy ze studentów mógł zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, staży oraz dodatkowymi aktywnościami, oferowanymi przez firmy. 

W projekcie Top Young 100 za całokształt aktywności oraz ponadprzeciętne wyniki i zaangażowanie wyróżnienia specjalne otrzymało 7 studentów. II edycja programu to roczna współpraca 24 partnerów biznesowych, 8 partnerów medialnych, 21 uczelni wyższych, 80 studentów oraz 45 mentorów.

(Źródło: PSML)

ZNAJDŹ NAS: