POD NASZYM PATRONATEM: Transport Week 2019

Dziewiąta edycja konferencji odbędzie się w Gdyni, gdzie w dniach 5–7 marca br. będzie można porozmawiać o inwestycjach w sektorze portowym, projektach środowiskowych i innych kwestiach istotnych dla rozwoju branży.

2019-02-11 10:15:13

Konferencja rozpocznie się od analizy obecnej sytuacji na rynku portowym oraz prognoz jego rozwoju do roku 2030 w prelekcji Bogdana Ołdakowskiego, CEO firmy Actia Forum i sekretarza generalnego Baltic Ports Organization. O wpływach chińskich inwestycji w portach europejskich oraz ryzykach i możliwościach wiążących się z nimi dla regionu Morza Bałtyckiego opowie James Kyritsis, senior consultant Drewry. Istotnym elementem tegorocznej edycji Transport Week będą projekty inwestycyjne w sektorze portowym. Uczestnicy będą mieli szansę przyjrzeć się dokładniej projektowi rozwoju Portu Gdynia do roku 2020, a także zapoznać się z trzyletnim planem rozbudowy terminalu DCT w Gdańsku.

Zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej rzucą trochę światła na miejsce, jakie porty zajmują w planach budżetowych UE na lata 2021–2027, a także możliwości finansowania projektów w ramach takich inicjatyw, jak CEF. Temat ten, poszerzony o dyskusję poświęconą możliwościom poprawy dialogu pomiędzy portami a instytucjami finansowymi, będzie przedmiotem panelu, do którego zaproszeni zostali przedstawiciele KE, portów oraz organizacji zrzeszających porty.

Sektor portowy nie jest wyjątkiem i digitalizacja go nie omija. Wyzwania oraz możliwości, jakie za nią, idą zostaną przeanalizowane przez Isabelle Ryckbost, sekretarz generalną ESPO. Potencjał generowania wartości oferowany przez proces digitalizacji, a także koncepcja „smart ports” również pojawią się w programie. Tematy te zostaną omówione przez zaproszonych ekspertów z firm Wärtsilä oraz Royal HaskoningDHV.

Sztuczna inteligencja a automatyzacja terminali, autonomiczne jednostki skanujące dna lub drony transportujące kontenery? – zaproszeni eksperci z Portu Rotterdam, Container Logic oraz dotOcean zabiorą uczestników w podróż w przyszłość. 

Więcej informacji: www.transportweek.eu

ZNAJDŹ NAS: