Nowoczesny Magazyn 5/2020

Co znajdziesz w najnowszym wydaniu Nowoczesnego Magazynu?

2020-11-26 14:56:41

Z końcem września br. IFR (Międzynarodowa Federacja Robotyki) zaprezentowała najnowszy raport dotyczący poziomu robotyzacji na świecie „World Robotics 2020”. Wskazuje on rekordową liczbę 2,7 mln robotów przemysłowych pracujących w fabrykach na całym świecie – to wzrost o 12%. Polska została sklasyfikowana w pierwszej piętnastce krajów z ilością instalacji robotów przemysłowych w 2019 r. na poziomie 2600 szt. Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów pracują nad nową ulgą podatkową na zakup robotów przemysłowych. Co już wiemy, a właściwiej – ile jest niewiadomych? O tym przeczytacie w pierwszym z artykułów bieżącego Tematu numeru, który oddaliśmy we władzę robotom.

Nowe trendy w logistyce na horyzoncie! Od 2013 r. w Centrach Innowacji DHL rozwijany i aktualizowany jest Radar Trendów Logistycznych. Właśnie ukazała się najnowsza edycja. Co się zmieniło od czasu ostatniego wydania z 2018 r.? Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na wykorzystanie konkretnych technologii?

Czy wiecie, jakie Wasze miejsce oraz odpowiedzialność w szeroko pojętej eksploatacji regałów? Tomasz Chojnacki przygotował obszerną analizę, bo jak twierdz „brak świadomości rynkowej użytkowników regałów zrodził w ostatnich latach całe mnóstwo pytań i niestety też wiele błędnych odpowiedzi”. Pomagamy na nie odpowiedzieć systematyzując podział odpowiedzialności w cyklu życia regałów magazynowych.

ZNAJDŹ NAS: