Nowoczesny Magazyn 6/2018

Co znajdziesz w najnowszym wydaniu Nowoczesnego Magazynu?

2019-01-14 09:41:50

TEMAT NUMERU: ZARZĄDZANIE KADRĄ W MAGAZYNIE

Stojąc naprzeciwko wyzwań, które na przełomie 2018 i 2019 r. stawia przed kierownikami magazynów logistyczny rynek pracy, nie sposób przecenić kompetentnych menedżerów, potrafiących połączyć wiedzę logistyczną z umiejętnościami miękkimi. Zarządzanie ludźmi (nie zasobami) już dawno opuściło pokoje HR i na stałe rozgościło się w magazynach. 

  • Jak zarządzać ludźmi, nie – zasobami, opisuje Piotr Susz, menedżer operacyjny projektów logistycznych 3LP;
  • Pięć rad dotyczących zarządzania pracownikami od kierowników magazynów Nowy Styl Group i Colian Logistic;
  • Onboarding obcokrajowców – raport „Różnorodność kulturowa a wizerunek pracodawcy”;
  • Przygotowanie do pracy zaczynamy zagranicą – proces wdrożenia nowych pracowników z Ukrainy w DB Schenker (Anna Dąbrowska, Robert Dąbski, DB Schenker)

 

Rozmowy:

  • Podczas Black Friday wolumen zamówień na platformie Zalando wzrasta czterokrotnie w stosunku do średniego dziennego poziomu - o tym, jak od strony logistyki poradzić sobie z takim wzrostem zamówień, opowiada Daniel Behlert, dyrektor logistyki magazynowej w Zalando.
  • Słowa klucze to wygoda, święty spokój i bezpieczeństwo – o popularności wynajmu długoterminowego rozmawiamy z Elizą Świętochowską, dyrektorem Działu Wynajmu STILL Polska.
  • Innowacyjny system składowania – o projekcie wyróżnionym w pierwszej edycji konkursu LOG UP – Logistic Start-up Bank współorganizowanym przez redakcję „Nowoczesnego Magazynu”  rozmawiamy z Tomaszem Kuncem, prezesem zarządu Zrembud.

 

Ponadto:

  • Jak włączyć automatyczny magazyn wysokiego składowania w istniejące procesy logistyczne? Integracja systemów magazynowych Amica (Dominik Tylczyński, Grupa Amica)
  • Jak przygotować magazyn na gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej? Nasz drogi prąd (Marceli Kwaśniewski)

 

DODATEK SPECJALNY: „CASEBOOK PROJEKTÓW MAGAZYNOWYCH 2018”

A w nim opis projektów m. in.: Mecalux dla lidera internetowej sprzedaży sprzętu sportowego, WDX dla producenta wyrobów metalowych, PROVOST Polska dla klienta z branży automatyki przemysłowej, Konecranes dla firmy Pletschacher, Jungheinrich dla DT SWISS-POLSKA, Sente Systemy Informatyczne dla TABIPLAST.

ZNAJDŹ NAS: