2 nominacje STILL do IFOY 2021

STILL uzyskał kwalifikację do finałowego etapu konkursu IFOY 2021 w kategoriach „wózek unoszący” oraz „zintegrowane rozwiązanie magazynowe”. Czym wyróżniają się nominowane: produkt i wdrożenie?

2021-04-08 10:13:11

Firma STILL została dwukrotnie nominowana w tegorocznej edycji konkursu dla najlepszego wózka widłowego i rozwiązania intralogistycznego roku. W kategorii wózków unoszących do ostatniego etapu zmagań o nagrodę IFOY 2021 zakwalifikowana została seria pojazdów unoszących ze stałą platformą dla operatora – STILL EXH-S 20/25. Zrealizowane przez STILL wdrożenie znalazło się natomiast wśród wyróżnionych „zintegrowanych rozwiązań magazynowych”. Co zadecydowało o tym, że uzyskały one kwalifikację do finału IFOY 2021?

Wózek unoszący z platformą EXH-S

W podsumowaniu uzasadnienia nominacji wózka unoszącego EXH-S wskazano przede wszystkim na kwestie ergonomii, bezpieczeństwa i wydajności. Za ich najważniejsze przejawy uznano: system amortyzacji zintegrowanej platformy, dostępność 3 wariantów ramy oraz: kompaktowe wymiary, udźwig do 2,5 t i prędkość jazdy do 14 km/h. Jako potencjalne korzyści z zastosowania tego rozwiązania z perspektywy klienta wymieniono w pierwszej kolejności szybki transport ładunków w niewielkich przestrzeniach (jak np. wnętrze naczepy) oraz możliwość optymalnego dostosowania wersji do specyfiki pracy w zakładzie. Osobny akapit poświęcono komfortowi pracy operatora. W tym kontekście wskazano m.in. na: pneumatycznie amortyzowaną platformę, dobrą przyczepność i stabilność boczną oraz obszerne jak na tak kompaktowy pojazd stanowisko pracy.

Projekt Danfoss – zintegrowane rozwiązanie magazynowe

Jednym ze zgłoszeń, które awansowały do finału IFOY w kategorii całościowych wdrożeń intralogistycznych, był przeprowadzony przez duński oddział STILL projekt w magazynie produkcyjnym Danfoss Power Electronics. Jego celem było zwiększenie przepustowości obiektu i wdrożenie skalowalnych rozwiązań umożliwiających wydajną obsługę ładunków nie tylko obecnie, ale i w przyszłości. Założenia zrealizowano w ciągu zaledwie 5 miesięcy, konfigurując i programując zautomatyzowane wózki przemysłowe – systemowe MX-X i podnośnikowe EXV w wynajmie długoterminowym – w połączeniu z przenośnikami palet. Wstępne analizy wykazały, że wdrożenie pozwoliło obniżyć koszty operacyjne o 20 procent. Podwójna nominacja STILL w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla rozwiązań intralogistycznych jest bez wątpienia powodem do zadowolenia. Tym bardziej, że zarówno premiera wyróżnionego wózka, jak i wdrożenie w Danfoss miały miejsce w trudnym 2020 roku mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. Cieszy także fakt, że w różnorodności nominowanych rozwiązań odzwierciedlenie znajduje kompleksowość oferty STILL i nadążanie firmy za aktualnymi trendami. Zarówno całościowe systemy automatyzacji, jak i zoptymalizowane pod kątem wydajności specjalistyczne wózki załogowe to coraz ważniejsze obszary naszej działalności. Miło nam, że spotykają się one z uznaniem branży podsumowuje Włuka. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, tegoroczne nagrody IFOY zostaną przyznane 21 maja podczas gali Austriackiej Izby Handlu w wiedeńskim Hofburgu.

(Źródło: STILL)

ZNAJDŹ NAS: