Trzy wózkowe trendy STILL na 2020 rok

Wskaźnik PMI sugeruje, że w najbliższym czasie polski sektor przemysłu będzie rozwijał się mniej dynamicznie niż w ostatnich latach. Jak wpłynie to na sytuację na rynku wózków widłowych? Jakie rozwiązania i usługi zyskają na popularności?

2020-02-11 11:08:19

Jak wynika z zapowiedzi marcowych targów LogiMAT, jednego z najważniejszych w Europie wydarzeń branży transportu wewnętrznego, w jego trakcie nacisk wystawców ma zostać położony na inteligentne systemy, współpracę ludzi i maszyn oraz „ucyfrowienie” procesów.

Jaki sens ma promowanie nowoczesnych, stosunkowo drogich technologii w perspektywie prawdopodobnego spowolnienia gospodarczego? Jak się okazuje, całkiem spory. Na stoisku firmy STILL podczas targów LogiMAT będzie można oczywiście obejrzeć najnowsze, jeszcze bardziej wydajne modele popularnych wózków. W naszej narracji chcemy jednak skupiać się na komplementarnych rozwiązaniach, dzięki którym można pełniej realizować potencjał pojazdów i operatorów w przedsiębiorstwie. Będziemy mówić o automatyzacji, cyfryzacji i optymalizacji przy użyciu innowacyjnych technologii – mówi Paweł Włuka, dyrektor marketingu STILL Polska. 

Co teraz jest na topie?

W przewidywanych uwarunkowaniach rynkowych na popularności zyskiwał będzie wynajem krótkoterminowy. Przemawia za nim brak kilkudziesięciomiesięcznych umów typowych dla leasingu i wynajmu długoterminowego czy charakterystycznej dla zakupu konieczności zamrożenia kapitału zmniejszającej płynność finansową spółki. Z kolei dzięki narzędziom analitycznym optymalizować można czas wynajmu, kompensując wyższe niż w przypadku długoterminowych umów dzienne koszty użytkowania wózka.

Nowy trend, czyli zakupy wózków online

Samodzielnym trendem, mającym jednak także pozytywny wpływ na popularyzację wynajmu krótkoterminowego, jest przenoszenie się handlu B2B do kanałów online. Według przewidywań ekspertów rynek ten będzie w najbliższych latach rósł, a digitalizacja sprzedaży będzie miała kluczowe znaczenie dla sukcesu. Gotowość na te zmiany widać już wśród dostawców pojazdów transportu wewnętrznego. Na przełomie 2019 i 2020 roku poszerzyliśmy ofertę sklepu internetowego STILL Polska. Portal pl.still.shop, służący dotychczas jedynie obrotowi wózkami ręcznymi, unoszącymi i podnośnikowymi, stał się platformą integrującą dotychczasowe funkcjonalności z dostępem do ofert wynajmu krótkoterminowego, wyszukiwaniem pojazdów używanych oraz doradztwem produktowym – relacjonuje dyrektor marketingu STILL Polska. 

(Źródło: STILL Polska)

ZNAJDŹ NAS: