Wszystko pod kontrolą: Hörmann na targach BAU 2019

Systemy kontroli wjazdu, nowa generacja napędów przemysłowych i inteligentne rozwiązania w urządzeniach dla przemysłu i logistyki - takie między innymi nowości pokazała firma Hörmann na targach BAU 2019.

2019-02-06 12:32:15

Było to największe stoisko na monachijskich Targach Architektury, Systemów i Materiałów Budowlanych. W sumie na powierzchni 1600 mkw. producent zaprezentował blisko 100 nowości. Pierwsze pojawią się na polskim rynku już w marcu, inne w ciągu najbliższego roku.

Systemy kontroli wjazdu 

Na targach BAU 2019 Hörmann pokazał nową grupę specjalistycznych produktów z zakresu systemów kontroli wjazdu – systemy parkingowe. W wydzielonej części stoiska zobaczyć można było bogatą ofertę urządzeń, a także przekonać się jak prosta i komfortowa jest ich obsługa. Pokazano szlabany wraz z nowoczesną techniką dostępu oraz systemy kasowe. Zaprezentowano też różnej wielkości słupki hydrauliczne, elektromechaniczne, zapory drogowe, a także słupki z płaskim fundamentem - do zastosowania w miejscach, w których nie można wykonać głębokiego fundamentu. Wśród wielu różnych rozwiązań obejrzeć można było również słupki High Security Line służące do zabezpieczania stref najwyższego ryzyka.

Smart Control   

Zwiedzający mieli też okazję zobaczyć jak działają niezwykle szybkie napędy nowej generacji do segmentowych bram przemysłowych. Pracujący z maks. prędkością 1 m/s nowy napęd WA 500 FU będzie współpracował z nowoczesnym sterowaniem 560. Dzięki zintegrowanemu odbiornikowi Bluetooth BlueControl konfiguracja, obsługa i diagnostyka bramy będą możliwe za pomocą urządzenia mobilnego np. smartfona lub tabletu. Ukryta w tym sterowaniu karta SIM wraz z systemem SmartControl z dostępem Online przez GSM sprawią, że wszystkie informacje o bramie, wszelkich jej usterkach czy awariach, automatycznie docierać będą do centrum serwisowego. Użytkownik nie będzie musiał nawet zgłaszać tych uszkodzeń, a serwisant zdalnie ustali jakie działania muszą zostać podjęte i bardzo szybko zareaguje.  

Nowa brama szybkobieżna 

System SmartControl pozwalający na ciągłą zdalną kontrolę stanu urządzeń i optymalizację wszelkich prac serwisowych zastosowany też został w prezentowanej na stoisku firmy Hörmann nowej spiralnej bramie szybkobieżnej HS 5012 PU 42 S. Ta brama, dzięki wyjątkowo wąskim prowadnicom, nie wymaga wiele miejsca na zamontowanie. W jej konstrukcji  wyeliminowano również sprężyny, dzięki czemu inwestor oszczędza na kosztach eksploatacji. Brama o maks. wymiarach 5 x 5 m otwierać się może z maks. prędkością 1,2 m/s. 

(Źródło: Hörmann)

ZNAJDŹ NAS: