Automatyczny magazyn drobnicowy Kaufland już pracuje

Pierwszego marca br. do nowego magazynu AKL w Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Rokszycach wjechała pierwsza paleta. Nowy automat to 9200 mkw. powierzchni, na której znajdują się trzy tory przyjęć, dwa tory wydań, 120 wózków wahadłowych, 128 000 specjalnych pojemników do składowania towaru i sześć stanowisk kompletacyjnych.

2018-03-05 14:08:59

Pierwszego marca br. do nowego magazynu AKL w Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Rokszycach wjechała pierwsza paleta.


TEKST: Magda Libiszewska           

FOTO: Kaufland Polska Markety

Nowy automat to 9200 mkw. powierzchni, na której znajdują się trzy tory przyjęć, dwa tory wydań, 120 wózków wahadłowych, 128 000 specjalnych pojemników do składowania towaru i sześć stanowisk kompletacyjnych. 


Urządzenie zwiększa możliwości operacyjne centralnego magazynu Kaufland i znacznie przyspiesza wewnętrzny przepływ towaru w magazynie. Zastosowanie do dystrybucji plastikowych skrzyniopalet ogranicza straty towaru w transporcie i pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska. Kumulacja dużej liczby indeksów na niewielkiej przestrzeni pozwala lepiej rozlokować pozostały towar, co przełoży się na poprawę wydajności w pozostałych obszarach magazynu – mówi Mateusz Staniszewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska / NLL Kaufland Polska Markety.


Proces kompletacji na każdym stanowisku pracy ma tempo 500–600 opakowań na godzinę, a dzienne możliwości produkcyjne AKL to 75 000 pojemników. Efekt automatyzacji to trzykrotny wzrost wydajności. 

              
Zwiększanie udziału automatyki w procesach produkcji jest odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku pracy. Spadające bezrobocie, starzejące się społeczeństwo, niski poziom aktywności zawodowej, wysoki poziom inwestycji to tylko niektóre czynniki przyspieszające decyzje o inwestowaniu w automatykę. Z jednej strony zastosowane rozwiązania wspomagają pracowników w procesie produkcji, znacznie zwiększając ich wydajność, z drugiej – stacjonarne stanowiska pracy są projektowane w oparciu o najnowsze rozwiązania z zakresu ergonomii pracy. Automatyzacja procesów to naturalny etap rozwoju ogólnie pojętej logistyki, która zwiększając obszary produkcji, chcąc zachować dotychczasową rentowność, musi inwestować w nowoczesne technologie wykraczające poza aktualne potrzeby. Firma Kaufland również w tym zakresie chce pozostać liderem rynku usług logistycznych w kraju – dodaje Mateusz Staniszewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska / NLL Kaufland Polska Markety.

 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: