Obsługa magazynowa w modelu spot i overflow

HUB logistics zwiększył możliwości rozszerzenia powierzchni swojego centrum logistycznego w Pęcicach/ Jankach do niemal 20 tys. m2 od maja 2020. Obiekt zlokalizowany w centralnej Polsce, w pobliżu dogodnych połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych, przeznaczony jest do świadczenia usług w modelu spot i overflow, nastawionym na czasową obsługę nadwyżek magazynowych.

2020-04-16 12:06:54

Odpowiedź na kryzys i zakłócenia w łańcuchach dostaw

Bieżąca sytuacja, w tym ograniczenia w transporcie i zakłócenia w łańcuchach dostaw spowodowała nieoczekiwane problemy z logistyką w wielu firmach produkcyjnych i handlowych. Należą do nich m.in. tymczasowe przestoje w wysyłkach produkcji, nieregularne dostawy, duże wahania wolumenów, konieczność tymczasowego przechowania zapasów dostarczonych transportem morskim z Dalekiego Wschodu lub innych regionów świata, lub też obsługa logistyczna dodatkowych wolumenów sprzedaży internetowej.

Krótkoterminowe magazynowanie w modelu spot i overflow w każdym z wymienionych przypadków pozwoli na szybkie rozwiązanie problemów oraz zachowanie płynności działania bez nadmiernego wzrostu kosztów logistyki. 

Dostępne powierzchnie magazynowe i krótkie terminy umów

Elastyczne i krótkoterminowe umowy stanową podstawę działania w modelu spot i overflow. W centrum logistycznym w Pęcicach, HUB Logistics oferuje swoim klientom pełną obsługę magazynową w oparciu o umowy krótkoterminowe na określony czas, lub współpracy na czas nieokreślony z elastyczną możliwością ich wypowiedzenia.

Kluczowym aspektem będzie bardzo krótki czas uruchomienia usługi – standardowo od 2 do 4 tygodni. Dostępne powierzchnie magazynowe mogą być wynajmowane w całości lub części, w zależności od potrzeb klientów.

Utrzymanie jakości logistyki

Pełna obsługa magazynowa realizowana będzie przez doświadczony zespół HUB logistics. Obejmie m.in. wysyłki B2B i B2C, możliwość rozładunku kontenerów oraz przygotowywanie towaru do obsługi przez centra automatyczne, a także szeroki zakres usług VAS.

Centrum dysponuje nowoczesnym systemem WMS Logifact przystosowanym do obsługi multi-user, a także dającym możliwość integracji z systemami klientów. Zapewnia kontrolę nad sprawnością realizacji zleceń i przepływem towaru oraz raportowanie realizacji.

Zakres obsługi w połączeniu z dogodną lokalizacją centrum logistycznego w centralnej Polsce oraz dobrym dostępem zarówno do sieci komunikacyjnej jak i terminali popularnych operatorów (Poczta Polska, DHL, InPost, DPD) pozwoli utrzymać konkurencyjne terminy i jakość dostaw.

Od lutego 2019 HUB logistics realizuje już w tej lokalizacji usługi składowania i obsługi magazynowej dla swojego głównego klienta.

(Źródło: HUB logistics)

ZNAJDŹ NAS: