ROTHLEHNER - podnośniki koszowe i zwyżki dla wielu branż

Indywidualne potrzeby jednej firmy zazwyczaj znacznie różnią się od potrzeb innych firm z tej samej lub z innych branż. To samo stwierdzenie dotyczy firm, które zaangażowane są w prowadzenie prac na wysokościach z użyciem podnośników koszowych oraz ciężkiego sprzętu.

2019-04-18 11:07:07

Idąc w ślad za potrzebami rynkowymi od ponad 40 lat firmy z Grupy ROTHLEHNER rozszerzają swoje portfolio o kolejne modele podestów ruchomych, zwyżek oraz podnośników koszowych różnego typu. Każda z tych maszyn ma swoje cechy charakterystyczne i każda z nich najlepiej sprawdza się przy innym rodzaju prac.

Podnośniki nożycowe

Jednymi  najpopularniejszych modeli podnośników koszowych, bardzo rozpowszechnionych zarówno w firmach budowlanych, zajmujących się utrzymaniem i konserwacją budynków, hal produkcyjnych czy sportowych, jak i wśród innych branż, np. przy pracach magazynowych lub w filmie czy reklamie, są  podnośniki nożycowe. Firma ROTHLEHNER dysponuje wieloma wariantami podnośników nożycowych, można je jednak zaklasyfikować do 2 podstawowych grup z racji na miejsce użytkowania. Mniejsze modele zaopatrzone w niebrudzące koła, o małym promieniu skrętu i zaopatrzone w silnik elektryczny przeznaczone są do prac we wnętrzach budynków. Drugim rodzajem tego rodzaju zwyżki, są modele o masywniejszej konstrukcji i wysokości roboczej sięgającej 27 metrów, zaopatrzone w silniki diesla. Są one przeznaczone przede wszystkim do prac na otwartej przestrzeni.


Podnośniki masztowe

Innym rodzajem zwyżek, często wykorzystywanych przy pracach związanych z konserwacją i utrzymaniem np. elewacji budynków czy wnętrza hal magazynowych, są podnośniki masztowe. ROTHLEHNER dysponuje podnośnikami koszowymi tego typu, których wysokość robocza sięga nawet 42 metrów. 
Również ten typ podnośnika może być stosowany zarówno wewnątrz budynku, jak i na otwartym terenie. W ofercie firmy znajdują się zarówno urządzenia samojezdne, jak i platformowe co sprawia, że pod względem wykorzystania w różnych lokalizacjach są rozwiązaniem idealnym, ponieważ ich transport nie stanowi najmniejszego problemu.

Podnośniki przegubowe

Alternatywą dla poprzedniego rozwiązania przy prowadzeniu prac wysokościowych są podnośniki przegubowe. Ich najbardziej cenioną cecha jest bardzo duży zasięg boczny. Jest to jeden z powodów, dlaczego ten typ podnośników jest tak chętnie wykorzystywany przez firmy budowlane lub konserwatorskie. 
Tutaj także firma ROTHLEHNER oferuje dwa typy tego modelu podnośników koszowych. Jednym z nich są małe, niemalże kompaktowe podnośniki przegubowe z niebrudzącymi kołami i o małym promieniu skrętu. Zastosowany w nich silnik elektryczny pozwala na ich użytkowanie w pomieszczeniach. Natomiast masywna konstrukcja drugiego typu, duża trwałość oraz zasięg wysokościowy sięgający 28 metrów, predestynuje je do pracy w terenie.


Podnośniki montowane na auta

Firmom, dla których najważniejsza jest mobilność podestu ruchomego czy zwyżki, ROTHLEHNER proponuje podnośniki koszowe montowane na samochodach.  Jest to rozwiązanie cenione m. in. przez agencje reklamowe obsługujące bilbordy, firmy konserwujące zieleń miejską lub sieci nadziemne. 

W tym przypadku istniej możliwość zamontowania dowolnego podnośnika przegubowego lub masztowego na auto dostawcze lub ciężarowe. Dzięki temu klient zyskuje narzędzie, które z łatwością może się przemieszczać nawet po najbardziej zróżnicowanym terenie, większość podwozi posiada napęd 4x4. Przede wszystkim jednak podnośnik spełnia wymagania dotyczące zasięgu bocznego, wysokości roboczej (nawet do 36 metrów) czy wagi własnej. 

W swojej ofercie firma ROTHLEHNER posiada o wiele więcej wariantów omówionych powyżej podnośników i zwyżek. Dysponuje sprzętem specjalnym, który można przedostać nawet przez najwęższe wejścia czy podnośniki zaopatrzone w gąsienice i mechanizm autopionujący, które pozwalają na pracę na bardzo trudno dostępnym terenie o dużym nachyleniu. Firma dysponuje również ładowarkami teleskopowymi znakomicie sprawdzającymi się w pracach magazynowych ale znajdującymi zastosowanie również w wielu innych branżach. ROTHLEHNER gwarantuje, że niezależnie od branży, każdy klient znajdzie w portfolio firmy rozwiązanie najlepiej spełniające jego wymagania.

(Źródło: ROTHLEHNER)

ZNAJDŹ NAS: