Kolejny magazyn Hillwood Polska na Dolnym Śląsku

Zakończyła się budowa nowej inwestycji Hillwood Polska na Dolnym Śląsku. Park logistyczny Hillwood Oleśnica ma już pozwolenie na użytkowanie. Budynek oferuje najemcom w sumie 53 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i w większości jest już wynajęty. Wolnej powierzchni pozostało nieco ponad 9,5 tys. mkw.

2020-11-05 17:06:45

Inwestycja znajduje się 3 km od centrum Oleśnicy, bezpośrednio przy węźle Oleśnica-Północ na drodze ekspresowej S8. Taka lokalizacja zapewnia znakomity dojazd nie tylko do oddalonego o 30 km Wrocławia, ale również do centralnych miast Polski.

Jednym z najemców nowego obiektu jest firma z branży e-commerce (MIRJAN sp. z o.o. sp. k.). Działający w całej Europie producent i sprzedawca mebli w parku logistycznym w Oleśnicy wynajął ponad 22 000 mkw. powierzchni magazynowej oraz około 600 mkw. biurowej.

Oleśnica jest nową i bardzo perspektywiczną lokalizacją na magazynowej mapie Dolnego Śląska. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej i technicznej od samego początku park logistyczny Hillwood Oleśnica cieszy się zainteresowaniem wśród najemców – szczególnie z branż motoryzacyjnej, logistycznej oraz e-commerce. Duże znaczenie dla naszych partnerów biznesowych mają tutaj również bliskie sąsiedztwo Wrocławia oraz dobry dostęp do wykwalifikowanych pracownikówmówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

Ukończona inwestycja to hala magazynowa wysokiego składowania o wysokości 10 m. W budynku zamontowane zostało energooszczędne oświetlenie LED. Magazyn posiada też najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. i jest monitorowany 24 godziny na dobę. Budynek przystosowany jest również do lekkiej produkcji. Na terenie inwestycji znajduje się duży i wygodny parking, a w odległości 100 m od budynku zlokalizowany jest przystanek komunikacji publicznej.

(Źródło: Hillwood Polska)

ZNAJDŹ NAS: