Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w województwie śląskim

Rohlig Suus Logistics poinformował o przeniesieniu katowickiego oddziału firmy z Czeladzi do Sosnowca. Nowy obiekt o powierzchni 18 500 m kw., został zlokalizowany na terenie parku logistycznego Panattoni Park Sosnowiec II.

2019-11-26 14:31:56

Nowy obiekt Rohlig Suus Logsitics został zaprojektowany z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb firmy. Charakteryzuje się dedykowaną siatką słupów (która umożliwia zaprojektowanie najbardziej efektywnej strefy składowania regałowego) i niestandardową wysokością 11,5 m. Dzięki temu rozwiązaniu, możliwe jest zastosowanie systemów wysokiego składowania i co za tym idzie – wózków systemowych VNA przystosowanych do pracy w bardzo wąskich korytarzach. Ważną funkcjonalnością będzie także połączenie terminala przeładunkowego z magazynem wysokiego składowania. Jak podkreśla Artur Malarski Dyrektor Logistyki Kontraktowej Rohlig Suus Logistics, nowy obiekt pozwala na istotne zwiększenie możliwości operacyjnych firmy.

 

Powierzchnia nowego obiektu Rohlig Suus Logistics wynosi 18 500 m kw., z czego terminal przeładunkowy zajmie niemal 8 tys. m kw., a magazyn wysokiego składowania prawie 10 tys.
m kw. Obiekt wyposażony będzie w 75 doków i ponad 16 tysięcy miejsc paletowych w magazynie. Znacząco powiększona zostanie także część biurowa, która obejmie blisko 1 tys. m. kw.
To parametry, które w zdecydowany sposób podnoszą nasze możliwości operacyjne w tym regionie Polski. W nowej siedzibie firmy zatrudnionych łącznie będzie ponad 100 osób. Na korzyść nowej lokalizacji przemawia sąsiedztwo drogi ekspresowej S1 i autostrady A4, łączącej zachodnią i wschodnią granicę Polski
– mówi Artur Malarski Dyrektor Logistyki Kontraktowej Rohlig Suus Logistics.

Województwo śląskie to dla operatorów logistycznych bardzo istotny region. Dogodne połączenia z południową i centralną Polską oraz bliskość granic ze Słowacją i Czechami powodują, że pełni
on rolę węzła komunikacyjnego zarówno dla transportu krajowego, jak i międzynarodowego. Rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi logistyczne w tej części kraju potwierdzają dane dotyczące budowy nowych powierzchni magazynowych. Jak wynika z raportu „Market in Minutes – Rynek magazynowy w Polsce" opracowanego przez firmę Savills, na koniec ubiegłego roku najwięcej budowanych powierzchni – aż 25 proc. – znajdowało się właśnie w tym województwie.

ZNAJDŹ NAS: