System Transport otwiera nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne pod Poznaniem

Operator logistyczny podpisał umowę na najem 4400 mkw w ramach parku Panattoni Park Poznań VI w Koninku pod Poznaniem, gdzie w kwietniu rozpoczęło pracę nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne firmy. W negocjacjach pośredniczyło AXI IMMO.

2019-05-07 08:55:59

Firma System Transport, specjalizująca się w sektorze lifestyle, w kwietniu 2019 r. otworzył nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne w Koninku pod Poznaniem. W ramach ponad 3830 mkw powierzchni magazynowej oraz 570 mkw powierzchni biurowo-socjalnej wynajętej w Panattoni Park Poznań VI firma prowdzi operacje logistyczne dla obecnych i nowych klientów z Europy  Centralnej i krajów nordyckich. Firma doradcza AXI IMMO wspierała System Transport w procesie wyboru i negocjacji warunków najmu nowej powierzchni. 

System Transport, to działający od 20 lat na rynku polskim operator logistyczny będący częścią duńskiej grupy System Transport A/S. Poza Polską, oddziały firmy znajdują się w Dani oraz w Niemczech. Główną działalnością nowego najemcy Panattoni Park Poznań VI  jest organizacja międzynarodowego transportu i  logistyki dla branży tekstylnej i produktów z kategorii lifestyle oraz nowoczesne zarządzanie logistyką zwrotną. W ofercie operatora znajduje się również krótko- i długoterminowe magazynowanie, odbieranie i pakowanie, pakowanie kartonowe towarów, wysyłka do sklepów, a także kompleksowa obsługa zamówień sektora e-commerce. 

Polska jest kluczową lokalizacją w organizacji łańcucha dostaw pomiędzy rynkami Europy Zachodniej i Wschodniej, dlatego potrzebowaliśmy powierzchni, która stworzy odpowiednie warunki do ekspansji firmy, rozwoju współpracy z obecnymi oraz przyszłym klientami. Zdecydowaliśmy się na lokalizację w parku Panattoni Park Poznań VI ze względu na wysoką jakość powierzchni magazynowej, funkcjonalność obiektu oraz doskonałą lokalizację – mówi Rafał Jabłoński, CEO System Transport.

Cieszymy się, że firma System Transport skorzystała z doradztwa AXI IMMO. Wiemy, że ze względu na dynamikę rozwoju sektora dla klientów logistycznych ważna jest dostępność „od ręki” oraz elastyczność zajmowanej powierzchni. Z tego powodu proponowaliśmy i wspólnie z klientem analizowaliśmy powierzchnie oraz warunki najmu, które umożliwią sprawne przeniesienie i rozruch operacji w nowej lokalizacji. Panattoni Park Poznań VI doskonale wpisało się w te kryteria – komentuje Piotr Roszkowski, senior consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Rafał Jabłoński z System Transport dodaje, że przy wyborze Panattoni Park Poznań VI istotna była także możliwość przygotowania relatywnie dużego modułu biurowo-socjalnego. Nowe centrum logistyczne System Transport rozpoczęło działalność w połowie kwietnia 2019 r. Na powierzchni magazynowej zamontowano regały łącznej pojemności prawie 4000 palet, przygotowano również strefę przeładunku umożliwiającą operacje typu cross-docking. W ofercie System Transport jest również przejrzysty system monitorowania przesyłek w oparciu o nowoczesne systemy telematyczne, zintegrowane z WMS i TMS operatora.

Panattoni Park Poznań VI to nowoczesne centrum dystrybucyjne zlokalizowane 12 km od centrum Poznania, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 i autostrady A2. Usytuowanie parku umożliwia sprawną organizację łańcucha dostaw Wschód-Zachód. Park składa się z dwóch budynków magazynowych o łącznej powierzchni 31 369 mkw wyposażonych w doki rozładunkowe i bramy wjazdowe z poziomu „0”. Do dyspozycji najemców są również obszerne place manewrowe i dodatkowe miejsca parkingowe. 

(Źródło: AXI IMMO)

ZNAJDŹ NAS: