Rusza projekt SpaceFactory w Świebodzinie

Na zlecenie EXETER Property Group spółka Space2Design wchodząca w skład holdingu SpaceFactory zaprojektowała park logistyczny. Na terenie inwestycyjnym o powierzchni ok. 30 ha powstanie 120 000 mkw nowoczesnych obiektów magazynowych.

2019-05-07 08:53:55

Park zlokalizowany jest w Świebodzinie, zaledwie 70 km od granicy polsko-niemieckiej, 110 km od Poznania, 6 km od zjazdu z autostrady A2, przy drodze ekspresowej S3.

Świebodzin to rynek o dużym potencjale. Przyciąga zarówno operatorów logistycznych, dla których magazyny w tym regionie są często pierwszym punktem łączącym Polskę z Niemcami, jak i firmy z sektora lekkiej produkcji - szczególnie zza zachodniej granicy. Uważamy, że to idealna lokalizacja dla dużych projektów  e-commerce – mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, director, leasing & development CEE Exeter Property Group.

W ramach prac projektowych Space2Design dostarczyło m.in. wariantowe koncepcje zagospodarowania terenu dla hal o zróżnicowanych wielkościach powierzchni najmu, projekt budowlany, koordynowało proces zabezpieczenia mediów niezbędnych dla potrzeb parku i przebudowy układu drogowego w rejonie terenu inwestycji oraz wykonało szereg innych działań. Space2Design reprezentowało także EXETER Property Group w procedurze uzyskania pozwolenia na budowę.   

Dzięki szerokiemu zakresowi usług, oferowanych przez Space2Design, nasi klienci otrzymują kompleksową obsługę, każdorazowo dopasowaną do ich potrzeb. Park logistyczny w Świebodzinie to kolejne zlecenie od EXETER dla naszej firmy. Inwestor zlecił nam przygotowanie projektu już od etapu wstępnej koncepcji. Cieszę się, że mogliśmy przedstawić kompletne i zoptymalizowane rozwiązania projektowe dla całej inwestycji. Projekty takie jak park logistyczny w Świebodzinie pozwalają nam najlepiej zaprezentować nasze możliwości – mówi Marta Malewska, senior architekt. 

(Źródło: Space2Design)

ZNAJDŹ NAS: