Panattoni Europe w formule BTO dla ELTEK Poland

Panattoni Europe podpisało umowę z ELTEK Poland na budowę obiektu produkcyjno-magazynowego w formule build-to-own (BTO). Inwestycja o powierzchni 11 400 mkw. powstanie w Bielsko-Białej, a termin jej przekazania obiektu to w IV kwartał 2019 r.

2019-04-24 13:50:39

ELTEK POLAND jest częścią włoskiej grupy ELTEK globalnej firmy projektującej i produkującej elektromechaniczne i elektroniczne komponenty dla branży motoryzacyjnej, AGD oraz medycznej. 

ELTEK POLAND zdecydował się na otwarcie nowego oddziału w Bielsko-Białej. Obiekt o powierzchni 11 400 mkw zrealizowany zostanie w formule build-to-own (BTO) przez Panattoni Europe i powstanie w bardzo dobrze skomunikowanym punkcie, przy ulicy Świt. Część produkcyjno-magazynowa zajmie 9100 mkw, natomiast komponent biurowy blisko 2300 mkw. 

Realizacja inwestycji w formule BTO to często kompleksowe zadanie od przeprowadzenia wszystkich procedur prawnych i administracyjnych, po nadzór budowy oraz odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta. Deweloper jest również odpowiedzialny za doradztwo klientowi na każdym etapie inwestycji, łącznie z jej planowaniem. Dlatego dziękuję ELTEK POLAND za powierzone nam zadanie i możliwość realizacji tak ciekawego przedsięwzięcia - mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.

W związku z rozwojem polskiego oddziału firmy i niewystarczającą już powierzchnią operacyjną jaką dysponujemy w obecnym miejscu, zdecydowaliśmy się na otwarcie nowego zakładu. Nowy obiekt powstanie w atrakcyjnej lokalizacji, przy ulicy Świt, która znajduje się tuż przy trasie europejskiej E462, biegnącej przez wschodnie Czechy i południową Polskę oraz drodze ekspresowej S1, co pozwali nam na szybkie połączenie z naszymi rynkami docelowymi. Również dzięki sieci komunikacji miejskiej dostępnej w tej lokalizacji nasi niezmechanizowani pracownicy będą mogli docierać dogodnie do pracy, co również było dla nas jednym z kluczowych aspektów przy wyborze nowej lokalizacji – komentuje Aleksander Gurgul, prezes zarządu Eltek Poland.

Za doradztwo firmie ELTEK odpowiedzialne było AXI IMMO.

Klientowi zależało na zakładzie w Bielsku Białej, gdzie firma funkcjonuje od samego początku. Znalezienie gruntu pod projekt BTS w tym regionie nie było łatwe, biorąc pod uwagę deficyt działek, wynikający z ukształtowania terenu. Dzięki szerokiej znajomości bielskiego rynku, udało nam się znaleźć odpowiedni teren w dogodnej dla klienta lokalizacji, gdzie niebawem powstanie nowy oddział firmy - podkreśla Anna Głowacz, dyrektor działu industrial w AXI IMMO. 

(Źródło: Panattoni Europe)

ZNAJDŹ NAS: