Panattoni powiększa rynek warszawski

Panattoni Europe rozpoczęło budowę Panattoni Park Warsaw South Janki. Centrum dystrybucyjne o planowanej powierzchni 70 500 mkw ma już pierwszego najemcę – ROHLIG SUUS Logistics, który zajmie 48 500 mkw. Park będzie oferował również moduły typu Small Business Units o minimalnej powierzchni 900 m kw.

2019-04-15 11:18:43

Panattoni Europe rozbudowuje portfolio centrów dystrybucyjnych na rynku warszawskim. Deweloper posiada w regionie już blisko pół miliona mkw w ramach siedmiu centrów dystrybucyjnych, a teraz ogłasza start budowy Panattoni Park Warsaw South Janki. Nowa inwestycja o planowanej powierzchni 70 500 mkw to dwa budynki (ok. 55 000 mkw i 20 000 mkw), z czego pierwszy wynajęty został przez ROHLIG SUUS Logistics. Firma zajmie 48 500 mkw (i jest to jedna z największych powierzchni na rynku, wynajęta przez operatora logistycznego w ramach jednego obiektu). Panattoni Park Warsaw South Janki to również moduły typu Small Business Units o minimalnym metrażu 900 m kw., które wraz z obiektem dla ROHLIG SUUS Logistics zostaną dostarczone na rynek w IV kwartale br. Dzięki rozpoczętej realizacji, Panattoni Europe może pochwalić się 127 500 mkw w budowie w Warszawie i okolicach.

ROHLIG SUUS Logistics w Panattoni Park Warsaw South Janki. Na wynajęte przez operatora logistycznego 48 500 mkw składać się będzie 36 000 mkw magazynu wysokiego składowania oraz 10 000 mkw terminala przeładunkowego typu cross-dock. Ten unikalny układ projektu – obu stref „pod jednym dachem” – pozwoli na ograniczenie liczby operacji handlingowych, co przełoży się na efektywność pracy, bezpieczeństwo przesyłek i skrócenie czasu realizacji zleceń w stolicy i regionie Mazowsza. Biura zostaną rozlokowane na powierzchni 2 500 mkw. Cały obiekt dla ROHLIG SUUS Logistics wyposażony zostanie w nowoczesne technologie w zakresie zarządzania budynkiem m.in. w inteligentny system do automatycznej kontroli dachów płaskich. Dzięki niemu będzie możliwy stały monitoring dachu, rejestrowanie zmiennych, a także ich analiza – również prognozowanej pogody. To wszystko przełoży się na zoptymalizowanie kosztów wynikających z utrzymania obiektu, a także pozwoli odpowiednio wcześniej reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Panattoni Park Warsaw South Janki to nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane tuż przy Węźle Janki, który łączy drogę ekspresową S8 z DK7, a także nieopodal S2, wchodzącej w skład Południowej Obwodnicy Warszawy. Jest to jedno z najważniejszych punktów transportowych regionu warszawskiego.

(Źródło: Panattoni Europe)

ZNAJDŹ NAS: