Expeditors Polska wprowadzi się do Hillwood & PHN Pruszków

Firma Expeditors Polska podpisała umowę na najem ponad 5 000 mkw nowoczesnej powierzchni magazynowej w Hillwood & PHN Pruszków. Konsultanci AXI IMMO wspierali najemcę doradztwem na każdym etapie wyboru partnera.

2019-04-01 13:32:02

Ponad 5100 mkw powierzchni magazynowej i 180 mkw powierzchni biurowo-socjalnej zostało wynajęte przez Expeditors Polska w parku magazynowym Hillwood & PHN Pruszków. Najem wysokiej jakości powierzchni do obsługi klientów jest częścią strategii rozwoju amerykańskiej firmy na rynku europejskim. Szczegółową analizę rynku, jak również obsługę procesu najmu powierzchni dla Expeditors Polska przeprowadzili konsultanci AXI IMMO. 

Expeditors z siedzibą główną w Seattle w Stanach Zjednoczonych prowadzi działalność w 103 krajach zatrudniając w 300 oddziałach ponad 17 000 pracowników. Główne usługi Expeditors to międzynarodowy transport lotniczy, morski, kolejowy oraz drogowy towarów, a także pełna obsługa celna z własną agencją celną, magazynowanie oraz dystrybucja. Jako uzupełnienie swojej działalności firma oferuje również usługi zarządzania zamówieniami, ubezpieczania ładunków, transporty project cargo, a także  doradztwo z zakresu klasyfikacji towarów i compliance. 

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy na rynku polskim pojawiła się potrzeba aż trzykrotnego zwiększenia powierzchni magazynowo-logistycznej w stosunku do dotychczas zajmowanej. Znalezienie odpowiedniego obiektu magazynowego nie było jednak łatwe ze względu na określone wymagania wynikające z naszych specjalizacji i chęci połączenia naszego głównego hubu cross-dockowego z usługami Magazynu Czasowego Składowania oraz Składu Celnego - mówi Marta Piechel, dyrektor zarządzająca, członek zarządu Expeditors Polska sp. z o.o. 

Był to dla nas interesujący projekt, który zakładał bardzo szczegółową analizę rynku pod kątem wyboru najlepszej lokalizacji do organizacji sieci powiązań logistycznych między lotniskami w Warszawie, Berlinie i Frankfurcie oraz innymi hubami logistycznymi Expeditors na terenie Europy - komentuje Anna Peczela, senior consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Ostatecznie o wyborze lokalizacji w Hillwood & PHN Pruszków zadecydowało bezpośrednie sąsiedztwo Urzędu Celnego w Pruszkowie, a także funkcjonalność powierzchni oferowanej przez dewelopera - dodaje Danuta Dzierżak, associate director Industrial & Logistic w AXI IMMO.

Powierzchnia zajmowana przez Expeditors Polska będzie dysponowała strefą dedykowaną do organizacji sprawnego procesu przeładunkowego w systemie cross-dockingu oraz częścią magazynu wysokiego składowania. W celu optymalnego zagospodarowania powierzchni najemca zastosuje nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wdroży wózki systemowe VNA. Zintegrowanie terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego pozwoli zmniejszyć liczbę operacji przeładunkowych, co w efekcie przełoży się na bezpieczeństwo przesyłek oraz skróci czas realizacji zleceń.

Jak zapowiada Mateusz Kurdek, który jest odpowiedzialny za projekt oraz operacje magazynowe w Expeditors Polska, pruszkowskie centrum logistyczne będzie miejscem przyjaznym dla pracowników oraz odwiedzających kierowców. Znajdzie się w nim m.in. nowoczesne zaplecze socjalne oraz wygodna strefa oczekiwania dla kierowców na czas przeładunku.

Cieszymy się, że planując ekspansję w Polsce Expeditors zaufał Hillwood oraz PHN. Wspólny projekt centrum magazynowego w Pruszkowie, na który zdecydował się Expeditors Polska to doskonale położony nowoczesny, energooszczędny obiekt zapewniający komfort pracownikom oraz dostawcom. Kolejny najemca o dużej skali potwierdza atrakcyjność tej lokalizacji – mówi Jan Kaliński, business development director w Hillwood Polska.

Park magazynowy Hillwood & PHN Pruszków jest zlokalizowany w odległości 3 km od węzła autostrady A2 „Pruszków”. Usytuowanie centrum logistycznego zapewnia sprawne prowadzenie działalności transportowej  w całym kraju oraz w Europie. Inwestycja obejmuje 4 budynki o łącznej powierzchni ponad 47 500 mkw, zlokalizowanych na 22 hektarowym terenie. 

(Źródło: AXI IMMO)

ZNAJDŹ NAS: