Powierzchnia magazynowo-biurowa w MLP Pruszków II dla Smurfit Kappa

Firma Smurfit Kappa wynajęła 6,5 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w czerwcu 2019 r.

2019-01-29 08:22:20

Globalny dostawca opakowań Smurfit Kappa Polska podpisał z MLP Group umowę dotyczącą najmu prawie 6500 mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego ponad 6400 mkw. wykorzystywane jest na cele magazynowe, a dodatkowe 100 mkw. stanowią  powierzchnie socjalne i biurowe. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w czerwcu 2019 r.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Powstaje na działce 72 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję, a docelowa powierzchnia parku to 285 000 mkw. Na teren parku prowadzą dwie drogi wjazdowe. Jedna z nich wychodzi bezpośrednio na oddaną niedawno do użytkowania obwodnicę wsi Moszna. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W MLP Pruszków II działa również stacja wynajmu rowerów Nextbike, a pracownicy mają zapewniony bardzo dogodny dojazd dzięki przystankowi autobusowemu znajdującemu się na terenie parku. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. 

Rozpoczęliśmy współpracę z firmą MLP, ponieważ przedstawiona oferta spełnia nasze oczekiwania co do lokalizacji i jakości serwisu. Poza tym wypracowaliśmy partnerskie warunki umowy dzięki otwartemu i profesjonalnemu podejściu naszego nowego partnera biznesowego - podsumował Jacek Niewęgłowski, dyrektor naczelny Smurfit Kappa Polska, oddział w Pruszkowie i Warszawie. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowego najemcy. MLP Pruszków II jest największym parkiem logistycznym w regionie, w którym wynajęte jest obecnie około jednej trzeciej docelowej powierzchni. To oznacza, że mamy wciąż bardzo duży potencjał do dalszego rozwoju powiedziała Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.

(Źródło: MLP Group)

ZNAJDŹ NAS: