Powierzchnia magazynowa w Błoniu dla Rhenus Logistics

Firma Rhenus Logistics wynajęła 41 000 mkw. powierzchni magazynowej w Błoniu pod Warszawą. W procesie poszukiwania optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków firmie doradzali eksperci JLL.

2019-01-22 11:20:25

Grupa Rhenus jest dostawca kompleksowych usług logistycznych o globalnym zasięgu i obrocie rocznym na poziomie 4,8 miliarda euro. Rhenus Logistics S.A. w Polsce świadczy usługi z zakresu logistyki magazynowej, logistyki frachtowej, usług celnych, transportu morskiego oraz lotniczego. 

Wymagania operatora logistycznego względem powierzchni magazynowych są tak naprawdę pochodną oczekiwań obsługiwanych przez niego klientów i wynikają ze specyfiki towaru, branży i kanału sprzedaży. Rhenus od lat projektuje i wdraża rozwiązania magazynowe dla dużych projektów e-commerce. W związku z dynamicznym rozwojem tego sektora, zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnej jednostki magazynowej w lokalizacji Błonie. W podpisaniu umowy najmu z deweloperem wspierała nas firma JLL, której profesjonalizm doceniamykomentuje Sławomir Kossakowski, Członek Zarządu Rhenus, Logistics S.A.

Park Błonie to centrum dystrybucyjne oferujące najwyższej jakości przestrzenie magazynowe i biurowe. Kompleks jest położony 20 minut jazdy samochodem na zachód od centrum Warszawy, co umożliwia dystrybucję towarów w samej stolicy, całej aglomeracji i poza nią.

Nasz klient poszukiwał parku magazynowego, który jednocześnie zaoferuje nowoczesną powierzchnię magazynową, jak i będzie zlokalizowany w sąsiedztwie Warszawy. W procesie wyboru odpowiedniego miejsca, dużą uwagę przywiązywaliśmy także do obecności najnowszych systemów bezpieczeństwa na terenie inwestycji, dogodnych opcji do manewrowania i parkowania, jak również znakomitej lokalizacji pod względem komunikacyjnym i transportowym – komentuje Paulina Dziubińska, dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

(Źródło: JLL)

 

ZNAJDŹ NAS: