WIZYTA REDAKCJI w nowootwartym terminalu DB Schenker

16 stycznia br. redakcja NM.pl uczestniczyła w oficjalnym otwarciu terminalu DB Schenker w Nowej Wsi Wrocławskiej. Inwestycja za ponad 45 000 000 złotych jest nową siedzibą oddziału operatora logistycznego w regionie.

2019-01-22 09:27:47

DB Schenker przeniósł cross-dock z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej. Obiekt, znajdujący się tuż przy autostradzie A4 i stosunkowo blisko wrocławskiego lotniska, jest ponad dwukrotnie większy, niż działający dotychczas terminal przeładunkowy do obsługi towarów firm handlowych i produkcyjnych działających we Wrocławiu i w regionie Dolnego Śląska. Nowa inwestycja zlokalizowana na działce o powierzchni blisko 7 hektarów jest jednym z ważniejszych ogniw europejskiej sieci logistycznej DB Schenker. Umożliwia płynne dostawy towarów klientów z różnych branż w systemie codziennych połączeń pomiędzy 17 terminalami w Polsce i w sieci międzynarodowej. 

W całej Europie DB Schenker zarządza siecią 420 terminali. Ta inwestycja pozwala nam na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie tych połączeń oraz zapewnienie klientom szybkiego i bezpiecznego transportu międzynarodowego – mówi Janusz Górski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Terminale logistyczne ze względu na potencjalny hałas nocnych przeładunków i wzmożony ruch drogowy nie należą do łatwych sąsiadów, dlatego firma sukcesywnie przenosi swoje obiekty poza miasta. Nowy oddział powstał poza miastem i z dala od gospodarstw domowych, co wpisuje się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ przez DB Schenker (UN Sustainable Development Goals). 

Wrocławski oddział DB Schenker jest ergonomicznie zaprojektowany, z halą terminalową wyposażoną w elektryczne wózki widłowe i nowoczesną akumulatorownię. Kuchnia z kucharzem, pokój odpoczynku dla pracowników, wygodne pomieszczenie socjalne dla kierowców, a także stacja dla rowerów i zorganizowany dowóz pracowników z Wrocławia to elementy, które wpływają na atrakcyjność miejsca pracy. W obiekcie zastosowano też rozwiązania proekologiczne, takie jak kolektory słoneczne podgrzewające wodę użytkową i urządzenia grzewczo-wentylacyjne pozwalające na odzysk ciepła. Wydajny zbiornik na deszczówkę o pojemności 6500 litrów oznacza oszczędność wody z lokalnego wodociągu. Wykorzystanie lamp LED-owych ponad dwukrotnie zmniejszy użycie energii elektrycznej, a emisja CO2 zostanie ograniczona o blisko 230 ton rocznie. Ponadto obiekt wyposażono w strefowe sterowanie światłem, co pozwoli zredukować natężenie oświetlenia i pobór mocy nawet o 60%.

Dzięki tym rozwiązaniom DB Schenker będzie mógł ubiegać się o Certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod), który jest stosowaną w Europie metodą oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. W trakcie weryfikacji oceniania jest m.in. jakość rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania obiektu oraz wydajności energetycznej budynku. Dotychczas certyfikaty BREEAM w polskiej sieci DB Schenker zdobyły nowo wybudowane terminale pod Białymstokiem, Olsztynem i Zieloną Górą.

Podczas oficjalnego otwarcia terminalu DB Schenker przygotował specjalną niespodziankę dla gości. Została odsłonięta figurka krasnala Logistyka zaprojektowana przez Tomasza Moczka, wrocławskiego artysty, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska i jej okolice słyną z wielu krasnali, które przed laty pojawiły się na ulicach. Krasnal Logistyk trzyma nad głową tablicę przedstawiającą środki transportu wykorzystywane w biznesach przez DB Schenker.

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: