Zmodernizowane Centrum Dystrybucyjne Biedronki w Kostrzynie

Po dwóch latach rozbudowy i modernizacji Centrum Dystrybucyjne sieci Biedronka w Kostrzynie, zostało oddane do użytku. Kostrzyńskie centrum stało się jednym z najbardziej nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska tego typu obiektów w Europie.

2019-01-21 12:32:38

Centrum Dystrybucyjne w Kostrzynie stanowi ważny element sieci logistycznej Biedronki. Zaopatruje ponad 150 sklepów, położonych w promieniu 120 km. Wśród nowoczesnych rozwiązań jest inteligetne oświetlenie LED, które zamontowano w całym obiekcie i włącza się przy odpowiednim spadku natężenia światła. Dodatkowo warunkiem koniecznym do jego uruchomienia jest wykrycie obecności człowieka przez czujniki. Rozwiązanie takie zostało zastosowane we wszystkich pomieszczeniach, a nie jedynie w ciągach komunikacyjnych czy toaletach, jak ma to zazwyczaj miejsce w tego typu obiektach.

Postawiliśmy na nowe technologie, które pomagają dbać o środowisko naturalne. W zmodernizowanym centrum zostały zastosowane rozwiązania nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim energooszczędne. Cieszymy się, że możemy być tak ważnym pracodawcą w regionie i częścią lokalnej społecznościmówi Maciej Romanowski, dyrektor centrum dystrybucyjnego w Kostrzynie Wielkopolskim.

Kolejną innowacją jest wymiana instalacji chłodniczej oraz urządzeń chłodniczych na ekologiczne, zasilane CO2. Co więcej, wszelkie urządzenia zostały dobrane z uwzględnieniem jak najwyższego współczynnika efektywności energetycznej, dzięki czemu znacznie ograniczone zostanie zużycie energii.

W Centrum Dystrybucyjnym w Kostrzynie wprowadzono również niespotykane w Europie na taką skalę rozwiązanie w zakresie transportu magazynowego – wszystkie wózki do transportu towarów, a jest ich ponad sto, posiadają akumulatory litowo-jonowe, które są o wiele wydajniejsze oraz bezpieczniejsze dla ludzi i środowiska niż tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe.

Powierzchnia całego magazynu to 23 800 m2, w tym 7258 m2 to powierzchnia magazynów chłodniczych i mroźniczych. Obiekt został także wyposażony w 14 doków przeładunkowych, co jeszcze bardziej usprawni procesy logistyczne. Został również wybudowany nowy trzypasmowy wjazd na teren centrum. Do hali magazynowej dobudowano nową halę zwrotów ze sklepów o powierzchni 1450 m2. Powstał również całkowicie nowy trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 3165 mkw. Inwestycja objęła także modernizację znajdującej się na terenie centrum myjni samochodowej, budowę własnej stacji paliw wraz z wagą najazdową dla pojazdów ciężarowych, na której będzie się odbywać ważenie surowców wtórych, przekazywanych do recyklingu.

(Źródło: Jeronimo Martins)

ZNAJDŹ NAS: