Fundusz Enterprise Investors zainwestował w EP Serwis

Enterprise Venture Fund I (EVF), fundusz venture capital zarządzany przez Enterprise Investors (EI), zainwestował 9 mln zł w EP Serwis.

2013-02-27 20:30:49

Enterprise Venture Fund I (EVF), fundusz venture capital zarządzany przez Enterprise Investors (EI), zainwestował 9 mln zł w EP Serwis, firmę oferującą kompleksową obsługę w zakresie gospodarki paletowej. EVF stał się właścicielem 49% pakietu akcji spółki w ramach transakcji podwyższenia kapitału.

EP Serwis wykorzysta pozyskane środki m.in. na rozwój usługi outsourcingu palet. Wspólnym celem Enterprise Investors i EP Serwis jest umocnienie pozycji rynkowej w czasie inwestycji.

EP Serwis SA działa na polskim rynku palet od 2000 r. Obecnie firma świadczy pełen zakres usług obejmujący wynajem palet, naprawę palet, obrót paletami, a także recycling zużytych opakowań drewnianych, z których produkuje elementy palet - wsporniki. EP Serwis ma siedzibę i zakład produkcyjny w Łuczynowie koło Kozienic, gdzie zatrudnia 140 osób. Spółka odbiera palety z 1,5 tys. punktów dystrybucji i współpracuje z punktami serwisowymi na terenie całej Polski. W 2010 roku EP Serwis wprowadził na polski rynek innowacyjną usługę outsourcingu paletowego pod nazwą „SERWIS PALET - POOL PALETOWY  EP SERWIS”, co spowodowało dynamiczny wzrost rentowności. Przychody ze sprzedaży   EP Serwis sięgają 40 milionów złotych.

Usługa outsourcingu palet zaczyna się w Polsce dopiero rozwijać – wynajmowi podlega jedynie niewielki procent gospodarki paletowej, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych, Australii czy krajach Europy Zachodniej jest to ponad połowa. Wynika z tego, że znakomita większość polskiego rynku pozostaje nadal do zdobycia, co oznacza ogromne perspektywy rozwoju.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z EP Serwis. Aktywne działania podjęte przez spółkę w ciągu ostatnich kilku lat, począwszy od najprostszej działalności związanej z produkcją i sprzedażą palet, a skończywszy na innowacyjnej usłudze outsourcingu, spowodowały, że EP Serwis stał się liderem na polskim rynku otwartego poolu paletowego - powiedział Rafał Bator, partner w Enterprise Investors. Usługi wynajmu palet przy zastosowaniu standardu EPAL dopiero się w Polsce rozwijają. Nasza analiza wykazała, że    EP Serwis ma najlepszą pozycję konkurencyjną, żeby zdominować ten szybko rozwijający się segment - dodał.

-Chcemy znacząco przyspieszyć wzrost EP Serwis przez inwestycje w rozbudowę systemu oraz zwiększenie poolu palet, co jest niezbędne do pozyskania kolejnych klientów. W ramach realizacji tego planu poszukiwaliśmy partnera, który nie tylko zapewniłby firmie niezbędny kapitał, ale także wspierał nas w zakresie korporacyjnego know-how. To dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Enterprise Venture Fund I i razem z funduszem chcemy nadal pracować nad rozwojem outsourcingu palet na polskim rynku - powiedział Marek Parkot, prezes EP Serwis.

ZNAJDŹ NAS: