Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


Nasze imprezy

Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w Centrum Dystrybucji IKEA

Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w Centrum Dystrybucji IKEA

Przed nami trzecia warsztatowa wizyta redakcji „Nowoczesnego Magazynu” w Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach. 12 września br. będziemy sprawdzać, jak zmieniło się CD IKEA po trzech latach od naszych ostatnich odwiedzin. A zmian jest naprawdę sporo…

Profesjonalne Warsztaty Magazynowe w CD IKEA to już właściwie tradycja. Po raz pierwszy wraz z ich Gospodarzem – IKEA Distribution Services – zaprosiliśmy uczestników do Jarost w 2013 r. Wówczas wszystko było nowością – zarówno dla nas, organizatorów, jak i dla uczestników. Kolejne wspólne spotkanie odbyło się pod koniec 2015 r. i podobnie jak nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, tak i CD zastaliśmy już odmienione. 2018 r. IKEA Distribution Services rozpoczęło od uruchomienia w Jarostach Centrum Dystrybucji do Klienta (CDC). To nowe rozwiązanie logistyczne, które zapewnia realizację zamówień składanych przez internet i wysyłkę bezpośrednio do klientów w Polsce. – Pierwszy raz zaczęliśmy rozmawiać o tym rozwiązaniu w IKEA w Polsce w 2014 r. Już wtedy nasi koledzy z IKEA Retail dostrzegli potencjał w optymalizacji procesu dostaw i sposobu dostaw do klientów. Dynamika rozwoju z dostawą do domu jest dużo większa niż dynamika przyrostu sprzedaży. Zaczęliśmy o tym rozmawiać, analizować nasze strumienie dostaw i wolumeny i na początku 2016 r. zapadła decyzja, że musimy przemodelować dystrybucję w Polsce i stworzyć miejsce, z którego będziemy docelowo mogli dostarczać towar bezpośrednio do wszystkich miejsc w kraju. W połowie 2016 r. rozpoczęliśmy projekt, w którym zdecydowaliśmy się naturalnie wykorzystać CD w Jarostach, w którym była jeszcze wolna powierzchnia magazynowa. Z dostępnych 145 000 mkw. wydzieliliśmy 22 500 mkw. i przygotowaliśmy dystrybucję centralną do klientów w Polsce. Przez półtora roku przebudowaliśmy magazyn, przygotowaliśmy naszych partnerów logistycznych – firmy transportowe, które odbierają zamówienia z Jarost i przez swoje huby dostarczają je do klientów – mówi Piotr Romański, kierownik projektu Multichannel Distribution IKEA Distribution Services S.A.

To jednak niejedyna zmiana, która miała miejsce od 2015 r. Warsztaty tradycyjnie podzielone są na dwie części. Część teoretyczną poprowadzą Piotr Romański, Sebastian Kaczmarski (menedżer Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach IKEA Distribution Services S.A.) oraz Janusz Wieloch (ekspert ds. administracji obiektu IKEA Distribution Services S.A.).

W szczegółach opowiedzą oni o:

ODPOWIEDZI LOGISTYKI NA SPRZEDAŻ WIELOKANAŁOWĄ IKEA

  • Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach i jego miejsce w strukturze łańcucha dostaw.
  • Różne funkcje biznesowe pod dachem jednego centrum dystrybucyjnego – jak je pogodzić, by stworzyć sprawnie funkcjonujący „organizm” logistyczny?
  • Centrum Dystrybucji do Klienta (CDC) – etapami przez projekt Dystrybucja Wielokanałowa, który prowadzi pod dach magazynu w Jarostach.
  • Jak IKEA pogodziła operacyjnie realizację zamówień klientów składane w sklepach i przez internet z jednego miejsca?
  • Kartonowe paper-boxy – jak IKEA przestawiła siebie i partnerów logistycznych na wysyłkę do klientów towarów w specjalnych kartonach, które zastąpiły palety drewniane i stalowe? 
  • 100 000 zamówień klientów w pierwszym roku CDC – co pozwoli zapanować IKEA nad zwiększoną ilością operacji?

DWÓCH AUTOMATACH, CZYLI O INFRASTRUKTURZE DOPASOWANEJ DO POTRZEB I SPECYFIKI PROCESÓW LOGISTYCZNYCH IKEA

  • Automatyka magazynowa dopasowana do potrzeb operacji logistycznych – jak radzi sobie z tą kwestią IKEA, która pierwszy magazyn półautomatyczny uruchomiła w 2001 r., drugi – w 2011 r. a w 2015 r zdecydowała się na pełną automatyzację tej pierwszej instalacji?
  • Utrzymanie obiektu i instalacji automatycznych – jak IKEA w ujęciu rocznym planuje prace, egzekwuje postanowienia i rozlicza cele? 
  • Bezpieczeństwo pracy i ciągłości działania instalacji – jakie nowoczesne systemy zabezpieczeń wykorzystywane są w CD IKEA w Jarostach.

W części praktycznej odwiedzimy Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach. Wygodne obuwie obowiązkowe! 

Więcej informacji na www.ikea.warsztaty.nm.pl

MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: śląskie
Dodano: 2018-11-17
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-16
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-14