Komentarz eksperta: Tomasz Boroński, Brother Polska

Jakiego typu produkty najczęściej wybierane są do „pracy” w magazynie i dlaczego? Czy jest jakiś istotny trend związany z drukiem etykiet i wyborem drukarek do użytku w magazynach? Jaki? Czym jest dyktowany?

2021-03-09 12:31:44

EKSPERT: Tomasz Boroński, Bussines Development Manager ES Solution w Brother Polska

Jakiego typu produkty najczęściej wybierane są do „pracy” w magazynie i dlaczego?

Wśród urządzeń drukujących dedykowanych magazynom największą popularnością cieszą się drukarki 4-calowych etykiet. Te rozwiązania umożliwiają pracownikom szybkie tworzenie oznaczeń, co znacznie optymalizuje szereg procesów logistycznych. Przykładem mogą być kompaktowe i odporne na trudne warunki pracy, nabiurkowe drukarki z serii TJ, które pozwalają na druk termiczny i termotransferowy. Wydruk oznaczeń w technologii termotransferowej umożliwia tworzenie etykiet odpornych na czynniki zewnętrzne takie jak ścieranie, działanie środków chemicznych czy promieni słonecznych oraz wahania temperatury i wilgotność. Obserwujemy, że z perspektywy decydentów w magazynie przy wyborze urządzenia kluczowa jest wydajność i trwałość drukarki etykiet oraz łatwość jej użytkowania. Istotnymi czynnikami, które mają wpływ na ostateczną decyzję, są również wytrzymała obudowa oraz cena. Warto zauważyć, że nie bez znaczenia pozostają także okres gwarancji i jakość obsługi serwisowej.

Czy zauważa Pan jakiś istotny trend związany z drukiem etykiet i wyborem drukarek do użytku w magazynach? Jaki? Czym jest dyktowany?

Jednym z głównych trendów, które obserwujemy w obszarze logistyki, jest coraz większy nacisk przedsiębiorstw na podniesienie mobilności pracowników, w związku z czym wzrasta zainteresowanie urządzeniami drukującymi, komunikującymi się z serwerem za pomocą Wi-Fi w magazynie. Korzystając z przenośnych rozwiązań z zakresu druku, pracownik nie musi pokonywać drogi do stanowiska wydruku w sytuacji, gdy potrzebuje konkretnego oznaczenia, co przyczynia się do wzrostu jego produktywności. Dodatkowo istnieje możliwość zamontowania takich urządzeń na wózkach widłowych lub też mogą być noszone przez personel na specjalnych paskach. Brother ma w swoim portfolio szereg mobilnych urządzeń drukujących etykiety, w tym wytrzymałą przenośną drukarkę oznaczeń i paragonów o szerokości do 4” – RJ-4250WB. To przenośne rozwiązanie drukujące ma wydajną baterię litowo-jonową, dzięki czemu może osiągnąć jeden z najdłuższych w branży czasów pracy na jednym ładowaniu.

Obserwujemy również, że klienci poszukują półprzemysłowych rozwiązań, które są wyposażone w ekran dotykowy, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia z perspektywy operatora.
 

ZNAJDŹ NAS: