Rozszerzona rzeczywistość w aplikacji mobilnej

Riwal, międzynarodowy specjalista w wynajmie podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, dodał funkcję rozszerzonej rzeczywistości AR w aplikacji na telefon My Riwal Rental.

2019-04-26 09:05:08

Nowa opcja pomoże klientom wybrać podnośnik odpowiedni do wykonania ich zadania. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie w My Riwal Rental podestu, który chcieliby wynająć, a następnie oglądanie go w rzeczywistości rozszerzonej. Korzystając z kamery, funkcja AR wyświetla model maszyny w 3D, dzięki czemu jest on zintegrowany z rzeczywistym środowiskiem wykrywanym przez kamerę. Maszynę można przesuwać 3D pionowo i poziomo, a także zobaczyć jej wymiary transportowe oraz maksymalną wysokość roboczą w odniesieniu do budynku. Ta funkcja umożliwia sprawdzenie, czy określony podest ruchomy zmieści się w wejściu do miejsca pracy i czy wysokość robocza jest wystarczająca do wykonania zadania.

Funkcja rozszerzonej rzeczywistości w pierwszej kolejności zostanie uruchomiona w wersji My Riwal Rental systemu iOS na iPhone, a wkrótce po niej w wersji dla Android. Technologia Riwal wykorzystuje pliki BIM, które zostały przekształcone w pliki rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki temu można być pewnym, że maszyny mają prawidłowe wymiary, gdy są wyświetlane w rzeczywistości rozszerzonej.

Początkowo opcja obejmie 50 najpopularniejszych modeli maszyn Riwal z dostępnymi plikami BIM. Ostatecznie w aplikacji My Riwal Rental każda maszyna z plikiem BIM będzie dostępna w funkcji rozszerzonej rzeczywistości.

W Riwal nieustannie dążymy do zapewnienia jak najlepszej obsługi klienta na wszelkie możliwe sposoby. Jesteśmy przekonani, że wdrożenie tej funkcji pomoże naszym klientom podejmować lepsze decyzje, jeśli chodzi o wybór platformy roboczej, która odpowiada ich potrzebom - komentuje René Timmers, dyrektor finansowy Riwal, odpowiedzialny również za rozwój technologii cyfrowych i informatycznych.

(Źródło: Riwal)

ZNAJDŹ NAS: