Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


GALERIA

Wiedza, pasja, kariera – z LogDays nowych szans era

Wiedza, pasja, kariera – z LogDays nowych szans era

15 warsztatów do wyboru, pokaz nowoczesnych technologii komisjonowania, gra integracyjna „Tour de Logistics” i blisko 80 logistyków – oto krótki bilans V edycji Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki LogDays, które w tym roku wróciły do Pałacu Łochów.

15 warsztatów do wyboru, pokaz nowoczesnych technologii komisjonowania, gra integracyjna „Tour de Logistics” i blisko 80 logistyków – oto krótki bilans V edycji Ogólnopolskich Warsztatów Szefów Logistyki LogDays, które w tym roku wróciły do Pałacu Łochów.

Po pięciu latach warsztaty na stałe wpisały się już w kalendarz logistyków, choć cały czas nie brakuje na nich nowych twarzy, zarówno wśród uczestników, jak i trenerów, którymi niezmiennie są też praktycy, dzielący się swoimi doświadczeniami z bieżącej pracy.
 
tekst : Anna Frąckowiak Foto: Maria Kabelis
 
LogDays „na piątkę” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja LogDays. Po pierwsze, ze względu na piątą edycję LogDays, po drugie, dlatego że do poprowadzenia warsztatów poprosiliśmy tych trenerów, którzy w poprzednich edycjach uzyskali od uczestników najwyższe noty, czyli właśnie minimum piątki. Kto znalazł się wśród „najlepszych z najlepszych”?
 
Trenerzy „na piątkę”
 
Witold Rutkowski, warehouse manager w Hoop Polska, podzielił się z uczestnikami swoimi doświadczeniami z inwestycji w automatyczną linię do komisjonowania. Był to temat, który wpisywał się w blok tematyczny poświęcony innowacjom. Jak dorównać kroku wymaganiom rynku, kiedy duży klient wymaga rzeczy niestandardowych, a nawet niemożliwych? Witold Rutkowski zdecydował się na innowacyjną automatyzację, która przyniosła firmie wymierne korzyści.
 
Kolejnym trenerem „na piątkę” był Andrzej Lada-Kubala z Wójcik Fabryka Mebli, który poprowadził warsztat poświęcony optymalizacjom procesów w sytuacjach awaryjnych. Jakie działania podejmować doraźnie, aby zażegnać kryzys, a co zaplanować w strategii długoterminowej, aby nie musieć się z nim mierzyć ponownie? W trakcie tego warsztatu uczestnicy krok po kroku budowali strategię krótko- i długoterminową.
 
Kolejnym trenerem „na piątkę” była Dorota Raben, ekspert z dziedziny logistyki i łańcucha dostaw i była prezes Portu Gdańskiego, która skoncentrowała się na dylematach decyzyjnych, które determinują zarówno nasze życie zawodowe, jak i prywatne, często blokując rozwój. Operując przykładem bajki, zobrazowała profile psychologiczne ludzi, których uświadomienie może zmienić nasz sposób myślenia o rozwoju zawodowym. Zagadnienia te wpasowały się w blok tematyczny związany z kompetencjami. Wpisał się tu także warsztat poświęcony przełamywaniu wewnętrznych schematów działania w firmie, poprowadzony przez Wojciecha Zarębę, dyrektora operacyjnego w centrum dystrybucyjnym Kauflandu w Woli Krzysztoporskiej. Człowiek mający doświadczenie w zarządzaniu kilkusetosobowym zespołem przekonywał, jak istotnym elementem wprowadzania zmian są ludzie, a także uczył, jak rozmawiać z pracownikami, aby byli orędownikami zmiany, a nie jej stoperami.
 
Dwa pozostałe warsztaty trenerów „na piątkę” także zostały poświęcone zagadnieniom związanym z kompetencjami. Dagmara Głowacka z Kongsberg Automotive analizowała trudne emocje w logistyce – jakie miejsce zajmują w pracy, jakie mają znaczenie i jak wpływają na wyniki operacyjne działu logistyki, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Z kolei Agnieszka Pietlicka z Dialogue Unlimited skoncentrowała się na rozróżnieniu próśb i żądań, dając krótką instrukcję formułowania tych pierwszych i jeszcze krótszą analizę naszego przywiązania do tych drugich.
 
Czytaj więcej:
1 2 3 4 > >>
 

MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: podkarpackie
Dodano: 2018-12-13
Lokalizacja: małopolskie
Dodano: 2018-12-13
Lokalizacja: cała Polska
Dodano: 2018-12-13