Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


EKSPERT ODPOWIADA

Adam Godawski, prezes Grupy OMEGA Pilzno

Adam Godawski, prezes Grupy OMEGA Pilzno
W 2014 roku sprzedaż w Grupie OMEGA Pilzno wyniosła 350 mln złotych i była o 2 proc. wyższa niż w roku 2013. O 8 proc. - w stosunku do roku 2013 - wzrosła liczba zleceń transportowych. Tym samym Grupa OMEGA Pilzno utrzymała wysoką pozycję na rynku usług logistycznych w Polsce oraz poza granicami kraju, co zostało zauważone w badaniach rynku usług TSL.
 
W 2014 roku konsekwentnie realizowaliśmy założone wcześniej cele. Dotyczyły one między innymi poszerzania kompetencji pełnomocników, wzrostu jakości świadczonych usług, wzrostu wydajności efektywności, nowych inwestycji w obszarze logistyki, rozbudowy systemu IT i wzrostu sprzedaży poprzez udział w rynku TSL.
 
Oczywiście, borykaliśmy się z trudnościami: z rotacją pracowników, z nałożeniem embarga na eksport warzyw i owoców do Rosji z Polski i Unii Europejskiej czy trudnymi negocjacjami cenowymi z Klientami związanymi dużą konkurencją na rynku TSL. Mimo rok 2014 uważamy za udany.
 
Miniony rok nasza firma zakończyła:
  • 2-procentowym wzrostem sprzedaży w całej Grupie w stosunku do roku 2013. Sprzedaż wyniosła 350 mln złotych;
  • 8-procentowym (w stosunku do roku 2013) wzrostem udziału w rynku TSL poprzez wzrost realizowanych zleceń transportowych w całej Grupie. Zrealizowano 78 000 zleceń;
  • wzrostem oferowanych do wynajmu powierzchni magazynowych. Powierzchnie powiększyły się o 32 tys. m kw. (18 tys. już oddane do dyspozycji Klientów).
Firma utrzymała wysoką pozycję na rynku usług logistycznych, nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Zostało to zauważone i docenione przez Klientów w corocznym badaniu rynku usług TSL organizowanym przez czasopismo EuroLogistic. Grupa została uznana jako doskonały przykład transformacji firmy o wąskiej specjalizacji w firmę logistyczną rozwijającą doskonale oceniane przewozy morskie, inwestującą w bazę magazynową i usługi o wartości dodanej, zajmując:
  • czwarte miejsce w Polsce (po DB SCHENKER, DHL i RABEN TRANSPORT) w ocenie klientów w kategorii: Najlepsze z rekomendacji duże firmy transport spedycja drogowa;
  • ósme miejsce w Polsce w kategorii: Wykonanie założonych norm usług logistycznych w ocenie kluczowych klientów.
W rankingu Dziennika Gazeta Prawna nasza firma zajęła 4. miejsce w kategorii Operator Logistyczny. W znaczącej mierze jest to zasługa całego zespołu, ludzi kompetentnych, zdeterminowanych i zaangażowanych, naszych dotychczasowych lojalnych klientów, jak i nowych, którzy dołączyli do nas w 2014. Celem, jaki stawiamy sobie na 2015 rok, jest umocnienie wizerunku Grupy jako wiodącej, w pełni profesjonalnej firmy w europejskiej branży logistycznej.
 
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: pomorskie
Dodano: 2018-12-03
Lokalizacja: podlaskie
Dodano: 2018-12-03
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-12-03