Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


EKSPERT ODPOWIADA

Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO

Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO

W ostatnim czasie zakończyliśmy proces wymiany oświetlenia zewnętrznego na ekologiczne oprawy typu LED we wszystkich naszych lokalizacjach na terenie Polski. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy udało nam się zainstalować 3500 nowoczesnych opraw LED, które zastąpiły dotychczasowe oświetlenie fasad, parkingów i ulic. Nowe rozwiązanie jest bardziej ekologiczne i gwarantuje większy poziom bezpieczeństwa. Poprzez lepsze doświetlenie placów manewrowych i dróg wewnętrznych zmniejszamy ryzyko kolizji i uszkodzeń ładunku. Równocześnie prowadzimy proces wymiany oświetlenia wewnętrznego na inteligentne oprawy LED w istniejących powierzchniach. Z kolei w nowo powstających obiektach SEGRO, już od kilku lat standardem jest instalowanie inteligentnego oświetlenia strefowego LED sterowanego czujnikami ruchu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o ponad 30%. Innym wdrażanym przez nas innowacyjnym rozwiązaniem na terenie części parków SEGRO jest system kontroli dostępu, który działa w oparciu o automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. Zapewniając znaczną oszczędność czasu system ten jest szczególnie istotny dla branż logistycznej i kurierskiej. 

Innowacyjne rozwiązania są wprowadzane we wszystkich parkach logistycznych SEGRO w naszym kraju. Realizowane przez nas projekty deweloperskie uzyskują najlepsze rezultaty w rygorystycznej certyfikacji BREEAM w Polsce. Przy ocenie, poza innowacyjnością zastosowanych technologii pod uwagę bierze się także takie obszary jak zarządzanie obiektem i komfort pracowników. Za przykład mogą posłużyć certyfikaty BREEAM VERY GOOD  przyznanie dla kilku inwestycji zlokalizowanych w parkach logistycznych firmy, jak m.in. Centrum Dystrybucyjne TESCO w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki oraz budynek C na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Ten ostatni, między innymi dzięki wprowadzeniu właściwej gospodarki odpadami na etapie budowy, instalacji zaworów regulujących pobór wody, wprowadzeniu rozwiązań dających możliwość monitorowania mediów oraz zapewnieniu miejsc dla samochodów wykorzystywanych w modelu car sharing zdobył najwyższą notę spośród wszystkich osiągniętych dotychczas przez obiekty magazynowe w Polsce.

Odnosząc się do zakończonego właśnie projektu wymiany oświetlenia na LED, będącego w tej chwili najwydajniejszym i najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem dostępnym na rynku, możemy wskazać, że w porównaniu z tradycyjnymi oprawami, technologia LED zapewnia pięciokrotnie dłuższą żywotność, o 50% większą wydajność i o wiele lepszą jakość dostarczanego światła. Wszystkie wprowadzana przez nas rozwiązania, jak systemy kontroli dostępu rozpoznający tablice rejestracyjne, zawory regulujące pobór wody czy też systemy monitorowania mediów mają za zadanie zapewnić oszczędność czasu i energii. Większość  zastosowanych w naszych obiektach innowacji to inicjatywy własne SEGRO, których beneficjentami stają się nasi klienci.

MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: podkarpackie
Dodano: 2018-12-13
Lokalizacja: małopolskie
Dodano: 2018-12-13
Lokalizacja: cała Polska
Dodano: 2018-12-13