Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


EKSPERT ODPOWIADA

Bartek Tulejko, dyrektor logistyki JYSK Nordic

Bartek Tulejko, dyrektor logistyki JYSK Nordic
JYSK otwiera ok. 90 nowych sklepów rocznie. Szybki rozwój wymaga stałej adaptacji procesów do zmiennych warunków funkcjonowania. Jan Bogh, CEO w JYSK Nordic, ma ulubione powiedzenie, które może brzmieć groźnie: „Gdy wydaje ci się, że wszystko już osiągnąłeś, to już po tobie”. 
 
Rozwój sieci dystrybucji i skali funkcjonowania wymaga także dostosowywania procesów logistycznych. Automatyka magazynowa pozwala na osiągnięcie dużej wydajności, jednak jest stosunkowo najmniej elastycznym elementem systemu. Podobnie jak systemy informatyczne. Niemniej parametryzacja systemów, stałe ich dostosowanie, jest w przypadku JYSK koniecznością. 
 
W centrum dystrybucji w Radomsku istnieje wyodrębniona funkcja odpowiedzialna za usprawnianie procesów. Stale monitorujemy wskaźniki i szukamy możliwości zwiększania efektywności. Kluczowa staje się analiza danych zbieranych przez system. Nie wszystko jednak da się zbadać bez wychodzenia z biura. Istnieją obszary usprawnień, które najlepiej są widoczne dla pracowników operacyjnych, wykonujących swoją codzienną pracę w magazynie.
 
Automatyzacja i systemy informatyczne gdy już zostaną zaprojektowane i wdrożone, rzadko dają się elastycznie dostosowywać. Co innego organizacja pracy. W centrum dystrybucji w Radomsku, w trakcie okresowych spotkań i wywiadów z pracownikami, okazało się, że ogromny potencjał poprawy efektywności i satysfakcji pracowników tkwi w dostępności i sprawności narzędzi – wózków widłowych, skanerów, terminali. 
 
Ważnym czynnikiem tworzącym warunki do powstawania innowacyjnych pomysłów jest wymiana doświadczeń. W JYSK kształtująca się struktura macierzowa ma wspierać taki proces pomiędzy naszymi centrami dystrybucji w Europie. Funkcje techniczne (utrzymanie ruchu, informatycy), operacyjne, HR, a także rozwojowe są powiązane poprzez funkcje odpowiedzialne za poszczególne obszary na szczeblu centralnym. Cennym elementem są też wizyty referencyjne i wymiana doświadczeń pomiędzy JYSK a innymi działającymi na rynku firmami. JYSK jest firmą bardzo otwartą na dzielenie się wiedzą. W czerwcu odwiedziliśmy kolegów po logistycznym fachu w browarze w Tychach. Czekamy na rewizytę.
 
Zatem rozwiązania, które były dobre rok, dwa lata temu, nie muszą wcale być już dobre dzisiaj. Stałe kontestowanie istniejących reguł, w zdrowych proporcjach, sprzyja innowacyjności.
 

 

MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: śląskie
Dodano: 2018-11-17
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-16
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-14