Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


EKSPERT ODPOWIADA

Piotr Rejnowicz Consultant, Supply Chain & Logistics Spring Professional Poland (The Adecco Group)

Piotr Rejnowicz Consultant, Supply Chain & Logistics Spring Professional Poland (The Adecco Group)

Na całym rynku widać wyraźnie, że pracodawcy mają problem z pozyskiwaniem pracowników magazynowych oraz na wiele innych stanowisk związanych z logistyką. Przy tak niskim bezrobociu na poziomie 8,2% w marcu większość branż odczuwa trudności w pozyskiwaniu pracowników. Z przyczyn oczywistych konkurowanie wysokością wynagrodzenia jest możliwe tylko do pewnej granicy. 

Podobnie jak w innych branżach pracodawcy konkurują między sobą poprzez coraz bardziej rozbudowane benefity pracownicze, które w tym przypadku mogą oznaczać np. dowóz do pracy. Magazyny i centra logistyczne zlokalizowane są często poza miastem, a praca w nich odbywa się w systemie zmianowym. Zdarza się więc, że pracownik o godzinie 22 musi wracać do domu z miejsca, gdzie komunikacja miejska już nie funkcjonuje.. Jeśli pracodawca w takiej sytuacji podstawia autokar rozwożący ludzi po okolicznych miejscowościach, jest to zdecydowana przewaga. 
 
Innymi coraz popularniejszymi benefitami są dofinansowania do obiadów oraz stołówka zakładowa. Pracownicy magazynu nie pobierają wysokich pensji, dlatego możliwość zjedzenia posiłku za symboliczną złotówkę albo wręcz za darmo powoduje, że na koniec miesiąca w kieszeni pracownika zostaje odczuwalna kwota. 
 
W przypadku Spring Professional było to szukanie samodzielnych specjalistów na wyższe stanowiska oraz porady i consulting w zakresie doboru kadry. Firmy często mają wyobrażenie, jakiego pracownika chcą pozyskać do zespołu, ale nie wiedzą, czy osoba o oczekiwanych kompetencjach jest dostępna na rynku pracy. Przedsiębiorstwa nie znają rynku pracy tak dokładnie jak my i nie wiedzą, jakie jest odzwierciedlenie poszukiwanych talentów na rynku.
 
Zdarza się, że lepiej i taniej jest szukać kilku pracowników o różnych kompetencjach zamiast jednego, który posiada unikatowy zestaw umiejętności, np. jest jednocześnie świetnym analitykiem danych oraz utalentowanym, pełnym charyzmy sprzedawcą. 
 
Klienci miewają różne potrzeby związane z kadrą. Niektórzy mają dużo czasu, ale szukają wyjątkowych talentów. Inni mają nóż na gardle, a specjalista musi się znaleźć w firmie w tydzień. Jeszcze inni szukają wyjątkowych, niespotykanych kompetencji.
 
Wszystkie te aspekty w różnym stopniu się łączą, a nasze zadanie stanowi wskazanie najlepszego możliwego wyjścia z sytuacji. Często jest to znalezienie specjalisty, a czasem wskazanie, że trzeba wydłużyć rekrutację lub zwiększyć budżet na wynagrodzenie dla poszukiwanej osoby. Zdarza się także, że pracodawca ma nierealne wymagania i to też trzeba mu powiedzieć.
 
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: śląskie
Dodano: 2018-11-17
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-16
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-14