Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

Artykuł Wózki widłowe

2017-03-31

Wózek widłowy kontra przenośniki - co sprawdzi się lepiej w Twoim magazynie?

Wózek widłowy kontra przenośniki - co sprawdzi się lepiej w Twoim magazynie?

Coraz więcej przedsiębiorstw rezygnuje z tradycyjnego transportu przy pomocy wózków widłowych na rzecz automatycznego układu przenośników. Bez wątpienia przemawiają za tym korzyści w postaci większej wydajności i lepszej organizacji pracy. Kiedy jednak jest to bardziej opłacalne rozwiązanie?

Transport przenośnikowy umożliwia sprawną rotację paczek, palet, materiałów sypkich, a nawet tak niestandardowych towarów, jak dłużycie czy tekstylia na wieszakach, we wszystkich branżach.

Podobnie wózki widłowe, które mogą zostać przystosowane do obsługi różnego typu ładunków. Przeanalizujmy zatem, jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań oraz w jaki sposób sprawdzić, które z nich będzie bardziej optymalne w danym magazynie.  

Wózek widłowy - uniwersalne urządzenie w magazynie


Wózek widłowy jest podstawowym narzędziem transportu w większości przedsiębiorstw. Na jego przewagę wpływa uniwersalność, bowiem może realizować różnorodne zadania: rozładunek, i załadunek towarów, transport poziomy, składowanie na regałach oraz składowanie w systemie blokowym. Ponadto, elastyczność dopasowania transportu wózkowego do warunków logistycznych, a także ich ogólnodostępność sprawiają, że obecnie trudno znaleźć firmę, która mogłaby się obyć bez tego urządzenia w magazynie.

Zalety floty tradycyjnej są często wykorzystywane w mniejszych firmach, gdzie jeden wózek widłowy używany jest do realizacji wszystkich zadań związanych z logistyką wewnętrzną. Ponadto, wózkiem można zawieźć towar praktycznie w każde miejsce zakładu produkcyjnego lub magazynu, a także stosować go w aplikacjach na zewnątrz pomieszczeń. 

Wykorzystanie wózków widłowych w sektorze magazynowym umożliwia transport różnorodnych rodzajów ładunków. Wyposażając go w skomplikowany osprzęt specjalistyczny sprawimy, że stanie się on jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń w magazynie.

Z ekonomicznego punktu widzenia, koszt utrzymania jednego, wielofunkcyjnego pojazdu niesie wiele korzyści i do pewnego etapu rozwoju organizacji pozwala na znaczne oszczędności. Niższy koszt zakupu na etapie inwestycji i duża dostępność na rynku sprawia, że wózek jest głównym środkiem transportu w małych i średnich firmach.

Przenośniki - wydajny transport 24h/dobę

Przenośniki najczęściej stosowane są w branżach produkcyjnych o dużych wolumenach jednostek ładunkowych takich, jak: cukrownie, mleczarnie, zakłady mięsne, meblarskie, w przemyśle papierniczym przy produkcji papieru lub opakowań tekturowych.

W zależności od konstrukcji, przenośniki rolkowe, taśmowe lub łańcuchowe  przystosowane mogą być do obsługi palet i ładunków jednostkowych (skrzynki, opony, beczki), paczek i kartonów lub materiałów sypkich. Za pomocą przenośników możliwy jest transport każdego typu towaru. W niektórych przypadkach będzie on wymagał dobrania odpowiedniej jednostki ładunkowej- najczęściej są to palety typu EURO, ale również palety specjalne m.in. koszopalety, pojemniki wykonane z tworzywa lub stali.

Czytaj więcej:
1 2 > >>
 

facebook
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: małopolskie
Dodano: 2018-04-25
Lokalizacja: łódzkie
Dodano: 2018-04-21
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Dodano: 2018-04-21