Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


Artykuł Systemy składowania

2017-03-10

EUROPA SYSTEMS z rozwiązaniem dla fabryki motoreduktorów SEW-EURODRIVE

EUROPA SYSTEMS z rozwiązaniem dla fabryki motoreduktorów SEW-EURODRIVE

Europa Systems przy ścisłej współpracy z klientem – frmą SEW-EURODRIVE Polska - wyprodukowała i uruchomiła linię przenośników, w skład której wchodzi automatyczny wózek transportowy AGV, oparty na najnowszej technologii zasilania przy pomocy superkondensatorów oraz pętli indukcyjnej MOVITRANS®.

SEW-EURODRIVE jest największym na świecie producentem techniki napędowej (ma frmy aż w 51 krajach) i motoreduktorów, ale również uznanym producentem falowników, serwomotorów, systemów techniki decentralnej oraz przekładni przemysłowych.

Polski oddział frmy powstał w 1996 r., z siedzibą oraz zakładem montażowym zlokalizowanym w Łodzi. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa pozwolił na stworzenie 7 biur technicznych na terenie całej Polski (Tychy, Poznań, Bydgoszcz, Radom, Rzeszów), powstały także 2 centra serwisowe (Łódź, Tychy) oraz 3 centra szkoleniowe (Łódź, Tychy, Poznań). W dalszym ciągu planowany jest rozwój frmy w innych lokalizacjach Polski.

W SEW-EURODRIVE Polska pracuje ponad 100 osób, zaś globalnie organizacja zatrudnia ponad 16 000 pracowników. Lokalnie produkowanych jest tu do 2000 motoreduktorów i ponad 270 falowników miesięcznie.

WYZWANIA PRODUCENTA

Koncepcja zaprojektowania wózka AGV powstała z potrzeby połączenia ciągów komunikacyjnych i transportowych w hali produkcyjnej. O ile ciągi transportu technologicznego, jak i logistycznego przy pomocy kolejek podwieszanych czy przenośników odgrywały swoją rolę, to jednak miały wiele wad. Jedną z nich było zamknięcie pewnych obszarów hali, które było nieuniknione po połączeniu linii transportowych.

Kolejnym wyzwaniem okazała się potrzeba całkowitej bezobsługowości, zarówno jeżeli chodzi o funkcjonowanie wózka AGV, jak i ładowania jego energii. Klient nie chciał, aby był on trwale napędzany energią zgromadzoną w akumulatorach, gdyż wydłużony czas zasilania energią zgromadzoną w akumulatorach wiąże się z proporcjonalnie długim czasem ładowania tych akumulatorów, jak ich obsługą, dużym ciężarem akumulatorów, utylizacją po ich okresie zużycia - czyli wszystkim tym, co klient chciał w swojej produkcji wykluczyć.

Ponadto szybko zachodzące na rynku zmiany spowodowały, że firma musiała poszukiwać nowych rozwiązań w swoich procesach produkcyjno-logistycznych, które wpłynęłyby na wzrost jej wydajności i elastyczności, a także zmniejszyły koszty przyszłych inwestycji. Dotychczas każda zmiana posiadanego przez SEW-EURODRIVE Polska przenośnika wymagała zmian infrastruktury, doprowadzenia dodatkowego zasilania i kabli sterowniczych czy przebudowy linii w momencie, kiedy np. przestawieniu miało ulec któreś gniazdo produkcyjne.

ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIE

Wózek AGV zaprojektowano i zainstalowano w fabryce SEW-EURODRIVE Polska w Łodzi. Służy on do transportu motoreduktorów pomiędzy stanowiskami montażowymi a dalszą częścią linii produkcyjnej. Taki sposób transportowania pomiędzy stanowiskami pozostawił możliwość swobodnego przejścia dla pracowników oraz dla wózków, które znajdują się wewnątrz strefy produkcyjnej. Wózek uzupełnił odcinek trasy transportowej, nie blokując go jednocześnie dla ciągów komunikacyjnych, na potrzeby przemieszczania towarów wewnątrz hali. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu automatyzacja procesów produkcyjnych została kontynuowana na obszarach automatyzacji procesów transportowych.

Czytaj więcej:
1 2 > >>
 

facebook
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: śląskie
Dodano: 2018-11-17
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-16
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-14