Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


Artykuł Edukacja

2017-07-10

Studia dla logistyka z praktyką w zawodzie

Studia dla logistyka z praktyką w zawodzie
Uzyskanie certyfikatu Candidate European Master Logistician możliwe jest dzięki zgodności treści programowych studiów MBA ze standardem kwalifikacyjnym Europejskiego Towarzystwa Logistycznego. Absolwenci studiów MBA in Logistics & Supply Chain Management po okazaniu w Krajowej Jednostce Certyfikującej Europejskiego Towarzystwa Logistycznego dyplomu ukończenia studiów oraz uiszczeniu opłaty rejestracyjnej uzyskują certyfikat Candidate European Master Logistician. Dokument ten, oraz wymagany przez ELA staż zawodowy, jest przepustką do Końcowego Postępowania Kwalifikacyjnego, którego efekt stanowi przyznanie dożywotniego certyfikatu European Master Logistician.
 
Wiedza w cenie
 
W zależności od uczelni studia MBA trwają od 15 do 24 miesięcy, a zajęcia odbywają się zazwyczaj w weekendy, czyli od piątku do niedzieli. Wyjątkiem są dodatkowe wizyty studyjne w wybranych firmach w Niemczech organizowane przez Wyższą Szkołę Logistyki, które odbywają się również w poniedziałki.
 
O ile sposób organizacji studiów jest w wielu uczelniach bardzo zbliżony, o tyle ich koszt różni się znacząco. Wyższa Szkoła Logistyki oferuje studia za 16 500 zł. Absolwenci tej uczelni mogą liczyć na zniżkę. Kontynuując naukę, zapłacą za studia 14 850 zł. W Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku studia MBA kosztują 24 500 zł i trwają dwa lata. Natomiast nowo otwarty kierunek w Akademii Leona Koźmińskiego został wyceniony na 33 000 zł. Tu również absolwenci uprawnieni są do otrzymania zniżki i mogą odbyć studia za 29 700 zł.
 
Różnice w studiach dotyczą też procesu rekrutacji. We wszystkich uczelniach warunkiem koniecznym jest posiadanie dyplomu wyższej uczelni. Oprócz tego wymagane jest udokumentowanie doświadczenia zawodowego. W przypadku Akademii Leona Koźmińskiego konieczne jest co najmniej trzyletnie doświadczenie, natomiast Wyższa Szkoła Logistyki wymaga dwuletniego stażu na stanowisku kierowniczym. W czasie rekrutacji kandydaci wypełniają zazwyczaj krótki test. W poznańskiej uczelni ma on na celu sprawdzenie znajomości języka angielskiego, który jest konieczny w czasie polsko-angielskich studiów. W warszawskiej akademii o przyjęciu decyduje pozytywny wynik testu typu GMAT oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Test typu GMAT składa się z dwóch części: matematycznej – testującej zrozumienie podstawowych zagadnień matematycznych, rozumowanie logiczne, obliczanie, analizę zadań ilościowych oraz – analitycznej, sprawdzającej umiejętność rozumowania, konstruowania i oceny argumentacji, wyciągania wniosków, formułowania i oceny planu działania. 
 
Oferta studiów MBA dla logistyków jest oczywiście dostępna również na zagranicznych uczelniach. Ich lista jest dość długa i obejmuje zarówno uczelnie europejskie (jak Uniwersytet w Dreźnie czy Wyższy Instytut Handlu Zagranicznego w Dunkierce), jak i bardziej egzotyczne ośrodki jak Uniwersytet Lotniczy w Emiratach Arabskich. 
 
Tekst opublikowany w Logistyce a Jakość 3(2017).
Zainteresował Cię? Chcesz zamówić prenumeratę? Wejdź na www.prenumerata.laj.pl
 
Czytaj więcej:
<< < 1 2 3
 

facebook
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: wielkopolskie
Dodano: 2018-06-19
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-06-19