Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


Artykuł Edukacja

2017-07-10

Studia dla logistyka z praktyką w zawodzie

Studia dla logistyka z praktyką w zawodzie
Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania operacyjnego przedsiębiorstwem, zarządzania systemem logistycznym przedsiębiorstwa, a także łańcuchami dostaw. W toku nauczania położymy nacisk też na umiejętności interpersonalne, bo bez efektywnego komunikowania się z innymi sprawne zarządzanie nie jest możliwe mówi Sylwia Hałas-Dej, dyrektor ds. programów edukacyjnych i rozwoju w Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów – Koźmiński Executive Business School w Akademii Leona Koźmińskiego.
 
Podobne studia prowadzą również Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, a do niedawna również Szkoła Bankowa w Gdyni.
 
W rekrutacji na 45–55 os. co roku średnio trzy osoby aplikowały na studia MBA w logistyce, dlatego w tym roku podjęliśmy decyzję o wycofaniu studiów z oferty, dziś program jest dostępny jedynie na zamówienie dla grup zamkniętych mówi Izabela Bednarska, dyrektor programu MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni.Największym zainteresowaniem od 2011 r cieszą się studia MBA o profilu General. Chcąc poszerzyć ofertę, wprowadziliśmy w 2015 r. studia MBA w logistyce, niestety mimo dużego potencjału na rynku menedżerowie woleli studia o charakterze ogólnym, dające szersze spojrzenie na zarządzanie przedsiębiorstwem – tłumaczy.
 
Polski czy angielski?
 
Uczelnie, chcąc zachęcić potencjalnych słuchaczy, stawiają na międzynarodową współpracę i nowe formy kształcenia. Nierozłącznym elementem tego typu studiów są chociażby sesje networkingowe, gry decyzyjne czy analizy case study. 
 
W trakcie studiów szczególny nacisk kładziemy na szeroko rozumiany networking, wyminę doświadczeń między słuchaczami oraz kadrę, którą stanowią praktycy biznesumówi Izabela Bednarska. – Nasze studia przygotowaliśmy we współpracy z University of Northampton. Do wyboru są 2 ścieżki językowe: polskojęzyczna oraz angielsko-polska. Nowoczesne formy kształcenia oraz doskonała organizacja studiów na każdym poziomie nauczania to efekt współpracy z praktykami biznesu. Również dzięki temu tematyka studiów MBA w WSB w Gdańsku jest ściśle powiązana z aktualnymi realiami gospodarczymi. Od 2016 r. mamy klasę profesjonalną w ratingu SEM Forum 2016 – wyjaśnia.
 
Również zajęcia na studiach prowadzonych przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu odbywają się w dwóch językach. Dodatkowo słuchacze otrzymują potwierdzenie swoich kwalifikacji zawodowych w formie certyfikatu Candidate, który umożliwia uzyskanie tytułu European Master Logistician. Jest to najwyższy poziom kwalifikacji w obszarze logistyki, określony i certyfikowany przez National Certification Board European Logistics Association z siedzibą w Brukseli.
 
Czytaj więcej:
<< < 1 2 3 > >>
 

facebook
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: zagranica
Dodano: 2018-09-22
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-09-20
Lokalizacja: lubelskie
Dodano: 2018-09-15