Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


AKTUALNOŚĆ Wózki widłowe

2018-05-14

IFOY 2018 dla STILL RX 20

IFOY 2018 dla STILL RX 20

W jednej z budzących najwięcej emocji kategorii konkursowych - wózek widłowy z przeciwwagą - międzynarodową nagrodę dla pojazdu roku przyznano najnowszemu produktowi STILL w tym segmencie.

Stanowiąc jedną z atrakcji otwarcia połączonych targów logistycznych i przemysłowych CeMAT i Hannover Messe, ceremonia wręczenia nagrody International Forklift Truck of the Year miała wyjątkowo podniosłą atmosferę. Szczególne emocje budzi także pojazd, który wyróżniono podczas niej tytułem produktu roku w kategorii wózków widłowych z przeciwwagą. Najnowsza wersja STILL RX 20 - bestsellera, który kilkanaście lat temu zrewolucjonizował pojęcie wydajności pracy m.in. dzięki wprowadzeniu bocznej wymiany baterii - pokazuje, jak wielki postęp technologiczny dokonał się przez ostatnią dekadę i jak duże jest wciąż pole innowacji. Osiągi wózka - szczególnie w zakresie zasięgu oraz wygody i efektywności eksploatacji - są przy tym kolejnym niezwykle mocnym argumentem na rzecz pojazdów elektrycznych i transportu bezemisyjnego.

W toku testów, na podstawie których grono ekspertów IFOY przyznaje wózkom punkty i ustanawia swój werdykt, wykazano że RX 20 jest w stanie pracować nieprzerwanie nawet przez 18 godzin. Choć tak spektakularny wynik osiągnięto z wykorzystaniem 931 Ah akumulatora Li-Ion w trybie jazdy „eco”, rozwiązanie imponuje zasięgiem także w podstawowej wersji. Co więcej, możliwość przyłączenia baterii zarówno w obwodzie A jak i B pozwala efektywnie wykorzystywać istniejący zasób akumulatorów i dopasowywać profile ich działania do zadań poszczególnych wózków. Wszystko to - w parze z jeszcze prostszą wymianą baterii - sprawia, że znacząco wzrasta dostępność wózka w ciągu zmiany.

Seria RX 20, w skład której wchodzi 13 wózków o udźwigu w zakresie 1,4 - 2 t, oferująca szerokie spektrum opcji doboru wyposażenia, pozwala jeszcze lepiej dopasować pojazdy do potrzeb klienta. Na pierwszy plan wśród przewag konkurencyjnych wychodzą kompaktowe rozmiary, umożliwiające zastosowanie także w rozładunku wagonów kolejowych i kontenerów oraz niezwykła zwrotność uzyskana w wariantach 4-kołowych dzięki sprzęganej tylnej osi skrętnej. 

Wózek jest niewiarygodnie cichy i przyjemny w prowadzeniu. Zapewnia dobrą widoczność we wszystkich kierunkach oraz - jak na tak kompaktowy pojazd - oferuje operatorowi zaskakująco dużo miejsca. Perfekcyjnie łączy efektywność energetyczną i produktywność. RX 20 wytycza nowe standardy segmencie wózków widłowych z przeciwwagą do 2,5 t - czytamy w uzasadnieniu werdyktu. 

(Źródło: STILL)

facebook
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: śląskie
Dodano: 2018-11-17
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-16
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-14