Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13 w celach marketingowych, w szczególności na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o. oraz jego kontrahentów drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym.

AKTUALNOŚĆ Systemy składowania

2018-03-05

Automatyczny magazyn drobnicowy Kaufland już pracuje

Automatyczny magazyn drobnicowy Kaufland już pracuje

Pierwszego marca br. do nowego magazynu AKL w Centrum Dystrybucyjnym Kaufland w Rokszycach wjechała pierwsza paleta.


TEKST: Magda Libiszewska           

FOTO: Kaufland Polska Markety

Nowy automat to 9200 mkw. powierzchni, na której znajdują się trzy tory przyjęć, dwa tory wydań, 120 wózków wahadłowych, 128 000 specjalnych pojemników do składowania towaru i sześć stanowisk kompletacyjnych. 


Urządzenie zwiększa możliwości operacyjne centralnego magazynu Kaufland i znacznie przyspiesza wewnętrzny przepływ towaru w magazynie. Zastosowanie do dystrybucji plastikowych skrzyniopalet ogranicza straty towaru w transporcie i pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska. Kumulacja dużej liczby indeksów na niewielkiej przestrzeni pozwala lepiej rozlokować pozostały towar, co przełoży się na poprawę wydajności w pozostałych obszarach magazynumówi Mateusz Staniszewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska / NLL Kaufland Polska Markety.


Proces kompletacji na każdym stanowisku pracy ma tempo 500–600 opakowań na godzinę, a dzienne możliwości produkcyjne AKL to 75 000 pojemników. Efekt automatyzacji to trzykrotny wzrost wydajności. 

              
Zwiększanie udziału automatyki w procesach produkcji jest odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku pracy. Spadające bezrobocie, starzejące się społeczeństwo, niski poziom aktywności zawodowej, wysoki poziom inwestycji to tylko niektóre czynniki przyspieszające decyzje o inwestowaniu w automatykę. Z jednej strony zastosowane rozwiązania wspomagają pracowników w procesie produkcji, znacznie zwiększając ich wydajność, z drugiej – stacjonarne stanowiska pracy są projektowane w oparciu o najnowsze rozwiązania z zakresu ergonomii pracy. Automatyzacja procesów to naturalny etap rozwoju ogólnie pojętej logistyki, która zwiększając obszary produkcji, chcąc zachować dotychczasową rentowność, musi inwestować w nowoczesne technologie wykraczające poza aktualne potrzeby. Firma Kaufland również w tym zakresie chce pozostać liderem rynku usług logistycznych w kraju
dodaje Mateusz Staniszewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska / NLL Kaufland Polska Markety.

 

Zobacz multimedia dołączone do tej treści:


facebook
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: zagranica
Dodano: 2018-03-23
Lokalizacja: zagranica
Dodano: 2018-03-23
Lokalizacja: pomorskie
Dodano: 2018-03-22