Zaprenumeruj nasze czasopisma: Nowoczesny Magazyn i Logistyka a Jakość
ORGANIZUJEMY:


Nowoczesny Magazyn

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.


AKTUALNOŚĆ IT

2018-04-19

Siemens Healthineers oraz Octo Telematics wybierają rozwiązania SAS

Siemens Healthineers oraz Octo Telematics wybierają rozwiązania SAS

Siemens Healthineers wdrożył platformę SAS wykorzystującą technologie machine learning i IoT analytics do analizy ważnych danych generowanych przez systemy firmy rozlokowane na całym świecie. 

Informacje pochodzą z różnych urządzeń, takich jak np. aparaty do tomografii i rezonansu magnetycznego. Rozwiązanie SAS pomaga przewidywać z kilkudniowym wyprzedzeniem problemy związane z działaniem systemów oraz potencjalne przestoje. 

Celem projektu jest maksymalne wydłużenie czasu działania sprzętu medycznego wykorzystywanego przez naszych klientów. Każdego dnia systemy analityczne przetwarzają setki tysięcy danych sensorycznych, a znaczna ich część jest nie w pełni ustrukturyzowana. Zautomatyzowana i skalowalna analityka odgrywa kluczową rolę w procesie cyfrowej transformacji ochrony zdrowia - mówi dr Mirko Appel, szef działu Analytical Services in the Customer Services w firmie Siemens Healthineers.  

Oprócz Siemens Healthineers rozwiązania SAS są wykorzystywane również w takich firmach, jak: 

  • Lockheed Martin (amerykański koncern zbrojeniowy), 
  • Octo Telematics (dostawca rozwiązań telematycznych i analityki danych dla branży ubezpieczeń komunikacyjnych),
  • Western Digital (producent dysków twardych).

Internet rzeczy jest powszechnie kojarzony z projektami dotyczącymi smart grid, smart city czy inteligentnych fabryk. Jednak wraz ze wzrostem świadomości na temat znaczenia danych IoT, przedstawiciele kolejnych branż decydują się na wykorzystanie potencjału tej technologii - tłumaczy Jason Mann, wiceprezes działu IoT w SAS.

Jason Mann dodaje, że dział Internetu Rzeczy w SAS dalej będzie rozwijał rozwiązania dla branż, takich jak przemysł, ochrona zdrowia, administracja publiczna i sektor ubezpieczeń. 

Firmy z branży ubezpieczeń komunikacyjnych wykorzystują analitykę do przetwarzania napływających danych IoT 

Zlokalizowana w Rzymie firma Octo Telematics oferuje usługi z zakresu analityki big data dla firm z branży motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej. W ciągu jednej minuty firma zbiera dane dotyczące historii i stylu jazdy kierowców z ok. 192 000 przejechanych kilometrów. Dane te obejmują między innymi informacje o wypadkach lub eksploatacji pojazdów. Dzięki tak ogromnym zasobom Octo Telematics stworzyło największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.    

Nasze rozwiązania pomagają firmom ubezpieczeniowym w określaniu precyzyjnych zasad, które zmobilizują kierowców do bezpieczniejszej jazdy. Sercem naszego projektu jest platforma analityczna SAS. Dzięki możliwości przejścia od statycznego do dynamicznego streamingu danych ubezpieczyciele mogą wykorzystać potencjał „internetu rzeczy ubezpieczonych” - mówi Gianfranco Giannella, COO w Octo Telematics.  

Współpraca Octo Telematics z firmą SAS ma na celu zapewnienie wielowymiarowej analizy danych w czasie rzeczywistym wykorzystywanej m.in. w scoringu. Te działania umożliwiają klientom firm ubezpieczeniowych dokładniejsze określenie ryzyka, cen, zniżek oraz wzrostu kosztów polisy w przypadku wypadku. Ubezpieczyciele mogą natomiast nawiązać z kierowcami bardziej spersonalizowany kontakt, a także wyróżnić tych, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami.

(Źródło: SAS Institute)

facebook
MAPA
PALET
MAPA
REGAŁÓW
MAPA OGUMIENIA
MAPA
NACZEP
POLECAMY NOWOŚCI WYDAWNICZE
KALENDARZ


Partner:

Pracuj w logistyce
Lokalizacja: mazowieckie
Dodano: 2018-11-14
Lokalizacja: dolnośląskie
Dodano: 2018-11-14
Lokalizacja: cała Polska
Dodano: 2018-11-14