InPost ma już 8000 Paczkomatów®

InPost rozbudował sieć swoich maszyn do 8000. Paczkomat® nr 8000 znajduje się w Krakowie, przy ulicy Myśliwskiej 51 – to jeden z pierwszych Paczkomatów®, które swoim kształtem dostosowują się do otoczenia w kształcie liter „L” i „U”.

2020-09-23 17:11:55

Tempo rozwoju sieci maszyn do odbioru przesyłek jest już niezwykle dynamiczne, ale przyspieszy jeszcze bardziej dzięki nowemu projektowi firmy o nazwie Paczkomaty® InDoor. Maszyny InPost – dotychczas stawiane na powierzchniach zewnętrznych – będą produkowane także specjalnie do instalacji wewnątrz budynków. Już wkrótce Paczkomaty® zobaczymy w biurowcach, blokach galeriach handlowych i innych nowoczesnych obiektach usługowych i mieszkalnych.

Sieć Paczkomatów® rośnie w ekspresowym tempie – od listopada zeszłego roku do końca tegorocznych wakacji postawiliśmy w całej Polsce już 2000 nowych maszyn. Z uwagi na małą dostępność miejsca w największych miastach wprowadziliśmy nowe urządzenia – typu „L” i „U” – które swoim kształtem dostosowują się do otoczenia. Taki właśnie Paczkomat® trafił do Krakowa jako urządzenie nr 8000 w naszej sieci w Polsce. Musimy nadążać za popytem na nasze usługi – w okresie pandemii wiele nowych klientów zaufało nam i zdecydowało się odbierać oraz nadawać swoje przesyłki bezpiecznie, bez kontaktu z innymi ludźmi. W najbliższej przyszłości jeszcze bardziej zwiększy się wygoda i dostęp do Paczkomatów®. Rozpoczęliśmy stawianie maszyn wewnątrz budynków – już wkrótce odbierzecie swoje przesyłki w waszym biurze, ulubionej galerii, a może nawet w budynku, w którym mieszkacie – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Paczkomaty® są popularne zarówno w dużych miastach, jak i w tych mniejszych miastecz-kach.  Aż 61% kupujących w Internecie deklaruje, że Paczkomaty® są najczęściej wybieraną formą dostawy . Oznacza to wzrost popularności usługi wśród internatów aż o 9 punktów pro-centowych w porównaniu do wyników raportu za 2019 rok. Paczkomaty® pobiły w popularno-ści dostawy kurierem – jest to pierwszy tego typu wynik na świecie. Ponadto, aż 68% bada-nych deklaruje, że możliwość odbioru zakupów przez urządzenia InPost motywują ich do za-kupów w konkretnym sklepie internetowym – jest to wzrost o 7 punktów procentowych więcej rok do roku.

Liczba Paczkomatów® (8000 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej (4600 ).

InPost uruchamia nową wersję popularnych Paczkomatów®. Dotychczas maszyny InPost były stawiane na powierzchniach zewnętrznych – jednak firma, odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, zdecydowała się wprowadzić Paczkomaty® InDoor przeznaczone specjalnie do instalacji wewnątrz budynków. Udostępniając swoim mieszkańcom Paczkomaty® InDoor właściciele nieruchomości zapewniają im najkorzystniejszą i najpopularniejszą opcję odbioru zakupów, jednocześnie przyciągając okolicznych mieszkańców do danej lokalizacji – co pozwala generować dodatkowe zyski sklepom i punktom usługowym.

(Źródło: InPost)

ZNAJDŹ NAS: