AstroWMS w nowym, automatycznym centrum dystrybucyjnym PORTA KMI

Po wielomiesięcznym procesie analizy rynku WMS Porta KMI Poland zdecydowało się powierzyć sterowanie nowym centrum dystrybucyjnym w Nidzicy oprogramowaniu Consafe Logistics. Poza flagowym Astro WMS firma wdroży Astro WCS do sterowania automatyką magazynową.

2019-05-31 14:03:32

Uruchomienie nowego DC wraz z automatyką i  najnowocześniejszymi rozwiązaniami IT ma pomóc w zwiększaniu przewagi konkurencyjnej firmy oraz przygotować na obsługę rosnących wolumenów. 

Budowa centrum logistycznego w Nidzicy jest na ostatnim etapie i już teraz dobrze je widać z trasy ekspresowej S7. Zakończony jest montaż regałów, a w ostatnim tygodniu austriacki dostawca automatyki Siba rozpoczął montaż układnic i przenośników. Docelowo w centrum logistycznym Porta pracować będzie 7 układnic do obsługi pojedynczych skrzydeł drzwiowych i ościeżnic oraz zestaw przenośników, wózków transferowych i manipulatorów obsługujących proces kompletacji.

Inwestycja w Nidzicy to nie tylko największe wyzwanie w mojej karierze zawodowej ale również ogromne wyzwanie dla całej organizacji. Stąd wybór partnerów, z którymi będziemy ją wspólnie realizować był dla nas kluczowy. Biorąc pod uwagę planowane przepływy i nasze oczekiwania odnośnie wydajności centrum, mieliśmy świadomość, że poza samą automatyką i kompetencjami pracowników ogromną rolę odegra WMS, który stanie się niejako „mózgiem” tego organizmu. Przy wyborze WMS-a naszym kluczowym kryterium była współpraca na najwyższym poziomie oraz doświadczenie dostawcy w zarządzaniu automatyką na wszystkich poziomach. Przez ponad rok rozmów, wizyt referencyjnych i analiz to właśnie Consafe Logistics najlepiej udowodnił bardzo wysokie kompetencje, zarówno w magazynowaniu, jak i, co najistotniejsze, w sterowaniu automatyką – mówi Krzysztof Ziemann, szef logistyki odpowiedzialny za całość inwestycji.

Obsługa 4000 sztuk skrzydeł drzwiowych i ponad 4000 ościeżnic na dobę plus w zasadzie nieskończona liczba indeksów (MTO) wymaga perfekcyjnego zaplanowania procesów i musi oprzeć się o solidny i stabilny trzon systemowy. Tym bardziej jesteśmy dumni, że PORTA DRZWI właśnie nas obdarzyła zaufaniem i zaprosiła do wspólnego projektu – mówi Grzegorz Prorok, dyrektor sprzedaży w Consafe Logistics.

W ramach inwestycji PORTA DRZWI firma Consafe Logistics poza flagowym Astro WMS wykorzysta swoje autorskie i rozwijane od lat rozwiązanie Astro WCS (Warehouse Control System).

Wdrożenie sprawdzonego zestawu w postaci Astro WMS i Astro WCS pozwoli firmie Porta na pełną kontrolę i elastyczność w sterowaniu automatyką magazynową. Ponadto uniezależni klienta od dostawcy automatyki pozwalając, w miarę rosnących potrzeb, swobodnie dokładać kolejne elementy pochodzące od różnych producentów – dodaje Krzysztof Kalisz, senior business consultant w Consafe Logistics.

Poza częścią automatyczną, w ramach jednego systemu Astro WMS będą obsługiwane wszystkie procesy realizowane manualnie przez pracowników i wózki w niższej części centrum dystrybucyjnego. Uruchomienie produkcyjne zaplanowano na początek 2020 roku.

(Źródło: Consafe Logistics)

ZNAJDŹ NAS: